21-04-2014 11:37
O szkole

· Gimnazjum nr 1
· Historia
· Kadra Pedagogiczna
· Wychowawcy
· Samorząd uczniowski
· Kontakt
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
· Humanistyczne co nieco...
· Koło geograficzne
· Biblioteka
· Archiwum
· Galeria zdjęć
Dokumenty
· Ubezpieczenie
· WSO
· Statut Gimnazjum
· Kryteria ocen zachowania
· Regulamin wycieczek
· Procedury egzaminacyjne
· Program wychowawczy
· Regulamin SU
· Regulamin Rady Rodziców
· Harmonogram konkursów
· Plan wychowawczy
· Zajęcia techniczne
Bieżący rok szkolny
· Rodzicielskie SOS
· Harmonogram konkursów
· Plan lekcji
· Dni wolne od zajęć
· Opłaty
· Podręczniki 2013-2014        klasa 1
· Podręczniki 2013-2014        klasa 2
· Podręczniki 2013-2014        klasa 3
· Zajęcia pozalekcyjne
· Konsultacje dla rodziców
· Konsultacje dla uczniów
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
Konkursy

· Konkurs wiedzy o krajach       anglojęzycznych - zakres       materiału
Losowa Fotka
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9
· Najnowszy użytkownik: Pawel
Powitanie


Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/
Zima z rezerwą, Dzień Wiosny z werwą

Zima z rezerwą, Dzień Wiosny z werwą

 

Images: praga1.jpg21marca Pani Wiosna zawitała bardzo słonecznie i cieplutko do naszej szkoły.

O dobrą zabawę i wesołą atmosferę zadbał Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem Jadwigi Dąbrowskiej-Juśkiewicz.

Przedstawiciele klas wylosowali tematykę strojów, w których mieli się zaprezentować. Należało wykazać się pomysłowością. Znaleźli się tacy uczniowie, którym szczególnie zależało, by wywołać oszałamiający efekt na swoich rówieśnikach. Te właśnie kreacje wykazały się niezwykłą dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Impreza zorganizowana została na sali gimnastycznej, którą w wiosenny ogród zmienili Daria Sadowińska, Róża Kula, Julia Afanasjew, Patrycja Mocydlarz, Patryk Bugajny i Adrian Pałucki.

Całość rozpoczęła Izabela Zinkiewicz, której towarzyszył Brajan Woźniak. Po krótkim wstępie odbyło się niezwykłe, wesołe, wiosenne przedstawienie. Zaprezentowano również scenki tematyczne, wypełnione magicznym powitaniem wiosny, czarami pierwszych wiosennych pieniędzy i czarem jabłka na zdrowie. W rolę artystów wcielili się Natalia Cisek, Eliza Wiśniowska, Marek Cyganek, Wojtek Zagała, Beata Zdrzałka, Iza Krawczyk i Brajan Woźniak.

ANIELSKIE REKOLEKCJE

„ANIELSKIE REKOLEKCJE”, czyli wielkopostne ćwiczenia

w Gimnazjum nr 1 w Oławie.

Images: praga1.jpg

-Przyjechałem do Oławy, po to aby podzielić się z młodymi ludźmi doświadczeniem swojego osobistego spotkania z Bogiem. Mówiłem do nich o tym jak można poznać, pokochać i pokazywać drugiemu człowiekowi miłość, jaką Bóg darzy każdego człowieka. Czy udało mi się? Tego nie wiem. Zrobiłem co uważałem za słuszne i najlepiej jak tylko potrafiłem. Resztę niech dokończy Najwyższy. Przy okazji chciałbym podziękować ks. Krzysztofowi Tomczykowi, który zadzwonił do mnie i poprosił o poprowadzenie tych rekolekcji. Dziękuję również animatorom, którzy współprowadzili ze mną te rekolekcje – tak podsumował swój trzydniowy pobyt w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie o. Łukasz Anioł.

Dlaczego anielskie? Nie każda szkoła może poszczycić się takimi rekolekcjami – my mieliśmy to szczęście.

Anielskie rekolekcje trwały od 17-19 marca w budynku naszej szkoły – czyli Jezus w osobie rekolekcjonisty był, jak mówił o. Łukasz, „na naszym terenie”. Czas wyjaśnić nazwę „anielskie” – prowadził je o. ŁUKASZ ANIOŁ SDS (salwatorianin), odpowiedzialny Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz przewodnik grupy salwatoriańskiej pieszej pielgrzymki wrocławskiej. Przyjechał do nas z Trzebnicy z grupą animatorów, aby dzielić się z nami swoją wiarą i miłością. Tę ekipę wspomagali oławscy animatorzy ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Mamre i Oazy.

Szóstoklasisto

Szóstoklasisto, specjalnie dla Ciebie


 • dwa języki obce na poziomie podstawowym i rozszerzonym: język niemiecki i język angielski
 • dodatkowe zajęcia
 • Rekreacyjno – sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, szachy, aerobik)
 • Zespół wokalny
 • Koło teatralne
 • Koło dziennikarskie
 • różnorodne zajęcia pozalekcyjne przedmiotowe przyrodnicze (chemiczne, geograficzne, biologiczne, fizyczne), matematyczne oraz informatyczne
 • atrakcyjne projekty edukacyjne
 • liczne konkursy szkolne i międzyszkolne
 • wiele imprez szkolnych, między innymi: Otrzęsiny, Bal Karnawałowy, Bal Absolwenta, Biwak nocny, Andrzejki, Mikołajki, koncerty, dyskoteki,
 • rajdy, wycieczki w tym zagraniczne, lekcje w plenerzedo pobrania 1 do pobrania 2

Atuty Gimnazjum nr 1

 • wysoki poziom nauczania, liczni laureaci i finaliści konkursów, zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego,
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ogromne zaangażowanie nauczycieli
 • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych (przedmiotowych, sportowych, artystycznych)
 • skuteczny system przygotowań do egzaminu gimnazjalnego od pierwszej klasy
 • pomoc pedagogiczno-psychologiczne, zajęcia wyrównawcze, konsultacje
 • bezpieczeństwo, monitoring wewnętrzny
 • lokalizacja budynku szkolnego w centrum miasta,
 • miła, domowa atmosfera, życzliwość i zainteresowanie problemami uczniów
 • wysokie miejsce w rankingu szkół na szczeblu powiatowym, wojewódzkim
 • posiadamy oddziały integracyjne
 • zadbany i bezpieczny budynek szkolny
 • dobrze wyposażone sale lekcyjne w tym sala z tablicą interaktywną
 • biblioteka z czytelnią i sprzętem multimedialnym,
 • sala gimnastyczna, siłownia w szkole oraz zajęcia na hali sportowej, na basenie miejskim
 • możliwość korzystania z obiadów w szkole


Dzień otwartych drzwi
Dzień otwartych drzwi
w Gimnazjum nr 1 w Oławie
2 kwietnia 2014Images: praga1.jpgProgram dnia:


Powitanie w holu szkoły

Zwiedzanie szkoły, film promocyjny

Lekcja „Z fizyką na ty”

Images: praga1.jpg

Ciekawe eksperymenty chemiczne

Projekcja autorskiego filmu „Romeo i Julia”

Pokaz umiejętności sekcji aerobikuWalentynki 2014

Walentynki 2014

Images: walentynki2014.jpgW dniu 14 lutego 2014 roku w naszym gimnazjum odbyły się Walentynki. Udział w zabawie zadeklarowało wielu uczniów i również nauczycieli. Celem naszej zabawy, było nawiązanie przyjaznych kontaktów pomiędzy uczniami i propagowanie lubianego przez młodzież święta: '' Dnia zakochanych'' oraz okazywanie sobie sympatii.

Od  rana było czuć atmosferę Walentynek. Rozwieszone na korytarzach walentynkowe dekoracje oddawały romantyczny nastrój.

W naszej szkole jak co roku działała Poczta Walentynkowa. Uczniowie mogli wrzucać kartki do skrzynki walentynkowej, niesionej dzielnie przez Filipa Zagórnego. Szkolni listonosze Magdalena Iżuk i Dominika Szpilakowska rozdawali walentynki. Rekordziści otrzymali nawet 7 walentynek.

Przygotowano również kafejkę, w której można było zakupić babeczki, soki oraz niezbędne kartki walentynkowe,- odpowiedzialna Kasia Żydło, Patrycja, Mocydlarz i Julia Afanasjew.

Przeprowadzono konkurs na najładniejsze życzenia walentynkowe - I miejsce Weronika Wrońska (Id) i na najładniejszą kartkę walentynkową – I miejsce Patrycja Barth (2a).

cd na drugiej stronie

Tekst Magdalena Iżuk i Filip Zagórny

Karnawał 2014

Images: karnawal2014.jpgSzkolny  Karnawał, to zgodnie z tradycją, wyczekiwana przez uczniów impreza integracyjna.

31 stycznia uczniowie mieli niepowtarzalną okazję odnaleźć się w niecodziennej roli. Większość uczniów tego dnia przebrało się w oryginalne kreacje własnego autorstwa. Wszyscy „przebierańcy” mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy strój. i maskę.

Jury w składzie: Magdalena Makowska, Patrycja Mocydlarz, pani Jadwiga Dąbrowska - Juśkiewicz oraz pedagog szkolny pani Halina Skibińska oceniło pomysłowość uczestników. W kategorii strój zwyciężyła Natalia Bogucka z klasy IIIB, a w kategorii maska Klaudia Tulej z klasy ID.

W godzinach od 16:00 do 19:00 odbyła się dyskoteka, którą poprowadzili Wojtek Guż i Michał Wiązowski, Muzyka rozbrzmiewała w każdym zakątku naszego gimnazjum. Przy rytmach największych hitów wszyscy bawili się doskonale.

Po zabawie karnawałowej uczniowie z uśmiechem wymalowanym na twarzach rozeszli się do swoich domów.

Nie można w tym miejscu zapomnieć o rodzicach i uczniach, którzy dołożyli największych starań przy wypieku ciast do szkolnej kawiarenki czynnej zarówno w czasie przerw lekcyjnych jak i zabawy karnawałowej (jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem). Pieczę nad całością sprawowała niezawodna opiekunka SU- J. Dąbrowska-Juskiewicz..

Tekst Magda Makowska

Foto Michał Rudnicki

BOHATEROWIE BIBLIJNI

W tym roku już po raz dziewiąty gimnazjaliści z powiatu oławskiego brali udział w organizowanym przez naszą szkołę powiatowym finale Konkursu Biblijnego „Biblos”. W zmaganiach, które miały miejsce 13 marca 2014 r.,  uczestniczyło sześć trzyosobowych drużyn. Tematem tegorocznego konkursu byli bohaterowie biblijni. Drużyny musiały wykazać się znajomością Pisma Świętego, ucząc się jego wybranych fragmentów na pamięć. Gimnazjaliści bardzo ambitnie podeszli do wszystkich zadań, trafnie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, a także przedstawiali wybrane fragmenty Biblii.

Images: biblos2014.jpgNajlepsze drużyny tegorocznej edycji konkursu pochodziły z Gimnazjum nr 2 i 3 w Oławie oraz Gimnazjum nr 2 w Jelczu - Laskowicach. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI: NATALIA GOŁDYN, WIKTORIA DZIĘGAŁA i FILIP SZEWCZYK (IV miejsce).

Dzięki ludziom dobrej woli nie tylko zwycięzcy, ale każda drużyna otrzymała nagrody książkowe. Fundatorami nagród w konkursie są: parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, parafia NMP Matki Pocieszenia, Urząd Miejski (który nie tylko współfinansuje nagrody, ale także użycza uczestnikom pięknych wnętrz Sali Rycerskiej), Bank Spółdzielczy.

Konkurs uatrakcyjniły występy uczniów z Koła teatralnego G-1. Zmagającym się z losami biblijnych bohaterów kolegom i ich opiekunom zaprezentowali oni najsłynniejszych bohaterów literackich.

Tegoroczny finał konkursu mamy już za sobą. Za rok spotkamy się znów.

Agata Wierzbicka

Fot. Natalia Domaradzka

Lista walentynkowych przebojów

Images: 14.02.2014.jpgWg legendy patron zakochanych - Walenty - z wykształcenia był lekarzem, rzymskim kapłanem. Żył w III wieku w Cesarstwie Rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie w wieku od 18 do 37 lat. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał bp Walenty, który błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: Od Twojego Walentego. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.

Zainspirowani postawą św. Walentego uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli kultowe sceny z filmów, romantycznych teledysków oraz szkolnych lektur. Całości dopełniły oczywiście piosenki o miłości, film pt. „Romeo i Julia (nakręcony przez ubiegłorocznych uczniów kl. IIIc) i... walc, który przeniósł publiczność na bal w domu Szekspirowskich Kapuletów. I choć na scenie (oraz wśród publiczności) nie zabrakło śmiechu, przesłanie płynące ze spektaklu było jasne – „Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienia. Miłość bez cierpienia nie jest miłością”.

Spektakl przygotowali Uczniowie kl. III d z p. M.Władyką, Koło teatralne G-1 z p. J.Szewczyk, Zespół wokalny z p. E.Leś oraz Zespół taneczny złożony z uczniów kl. II b, III b i I b z p. M.Januszkiewicz. Zaprezentowano go uczniom i nauczycielom naszej szkoły 12 lutego na scenie OK w Oławie. Całość można obejrzeć w OtvK.
Stań po zielonej stronie mocy
Ranking klas akcja:

Stań po Zielonej Stronie Mocy

z dn. 10 lutego 2014r.

Miejsce
w szkole

Miejsce
w powiecie

Miejsce
w województwie

Klasa

Wynik

1

2

119

1 F

1514

2

5

276

3 D

705

3

6

304

2 D

623

4

10

354

3 E

524

5

11

376

2 E

489

6

16

589

2 C

251

7

17

597

1 D

244

8

19

654

1 E

215

9

20

658

1 C

212

10

24

723

3 F

173

11

25

775

3 C

147

12

30

849

1 B

110

13

32

886

2 F

98

14

33

909

3 B

90

15

34

929

2 A

83

16

40

1009

3 A

57

17

47

1198

2 B

14

18

82

2302

1 A

0

· Admin dnia 12-02-2014 18:29:29 · Drukuj
Przecież nie piszemy o historii. Piszemy o pamiętaniu ( Hanna Krall)

Images: niezapomnimy2013.jpg6 grudnia 2013r. zespół uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków pod kierunkiem

Pani Jolanty Szewczyk przedstawił zebranym w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie program słowno- muzyczny „Nie zapomnimy”. Spektakl upamiętniał kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Młodzież miała możność obejrzeć wspomnienia swoich nauczycieli związanych ze stanem wojennym. Mówiono o realiach historycznych tego okresu, kulturze, modzie, wypoczynku ( obóz w Lubiatowie), trudach codziennego życia. Obejrzeliśmy inscenizację fragmentów powieści Małgorzaty Musierowiczowej „ Opium w rosole.” Wysłuchaliśmy wielkich przebojów sprzed 20 lat, m.in.” Mniej niż zero” Lady Pank, „ Przeżyj to sam” Lombardu oraz „ Nie płacz Ewka” Perfektu. Niewątpliwie wielkie wzruszenie wywołała uczennica Monika, która zaśpiewała piękny utwór barda Solidarności Jacka Karczmarskiego „Mury”. Uczniowie i grono pedagogiczne wybuchało gromkim śmiechem, oglądając fragmenty filmu Stanisława Barei „ Miś”.

W trakcie programu nastąpiło rozstrzygnięcie 2 edycji Szkolnego Konkursu Plastyczno- Literackiego „ Ocalić od zapomnienia”. W tym roku tematyka konkursu była związana ze stanem wojennym.

Uczniowie pięknie odkrywali historię własnych rodzin, historią regionu, barwnie przybliżyli nam sylwetki bohaterów walczących o demokrację i wolność w tamtym czasie.

Najdobitniej o istocie tego konkursu świadczy fragment wyróżnionej pracy, której autorem jest uczeń  Patryk Zborowski: „ Historia stanowiła zawsze ważną dziedzinę dla mojej rodziny, stanowiła tło dialogu, porozumienia między bliskimi. Nie było tematów tabu, trudnych pytań[…] Rozmowa z bliskimi jest dla mnie żywą lekcją historii. Cieszę się, że mogłem wysłuchać różnych opowieści przeżytych przez moich bliskich na tle ważnych wydarzeń w kraju”.

Laureatami  konkursu zostali:

● w kategorii literatura

1 miejsce - Aleksandra Hanuszewicz, która w twórczy i barwny sposób przedstawiła losy swojego taty, pana Piotra Hanuszewicza w czasie stanu wojennego.

Nagrodę ufundował Samorząd Uczniowski.

Wyróżnienia: Natalia Gołdyn, Patryk Zborowski i Adam Graj.

Słodki upominek ufundowała firma „ Społem”.

● w kategorii plastyka

1 miejsce – Sara Czyrska

Nagrodę ufundowała Pani Dyrektor Barbara Turczynowska.

2 miejsce- Urszula Budych

3 miejsce- Weronika Łuszczyńska

Wyróżnienia: Justyna Czarniak, Patrycja Kościsk

Program zakończyła Pani Dyrektor B. Turczynowska. Przypomniała młodzieży, jak ważną rzeczą jest pamiętać o tych ludziach, którzy walczyli o wolność i godność Polaków w czasie stanu wojennego.

Słowa dotrzymał ...

Images: mikolaj2013.jpgDnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski zaprosił do naszej szkoły Św. Mikołaja. W rolę mikołajów wcielili się Adrian Pałucki ( 3C) i Brajan Woźniak (3D). Towarzyszyły im mikołajki - Iza Zinkiewicz i Karolina Górska (2F), śnieżynka -Róża Kula (3F), aniołek - Daria Sadowińska (3F) oraz elf- Kaja Wojciechowska (1B). Świta wesoło grasowała po szkole odwiedzając zaskoczonych niespodzianką uczniów oraz pracowników szkoły. Donośne ,,Ho ho! Czy wszystkie dzieci w tej szkole były grzeczne" słychać było w całej szkole. Nawet największe szkolne łobuzy w tym wyjątkowym dniu były sprawiedliwie obdarowane słodkościami przez Świętych Mikołajów. Grono Pedagogiczne rozbawione i wzruszone tym przemiłym zdarzeniem zmieniło dotychczasowe zasady. Ograniczyło prace domowe do niezbędnego minimum, a bardziej litościwi zrezygnowali nawet  z kartkówek. To barwne widowisko, pełne humoru i dobrej zabawy, zakończyły wspólne, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Jestem przekonana, że Wszyscy w naszej szkole bawili się świetnie i będą dobrze wspominać nasze Mikołajki. Prosimy Cię Święty Mikołaju przyjedź do nas znowu za rok.

Daria Sadowińska
Fot. Joanna Kubiak

4 grudnia 2013 r. - Kiermasz dla Justyny - Dobrze być dobrym

Człowiek jest z natury dobry. Każdy. Zwłaszcza w sytuacji, gdy musi zdać egzamin ze swojego człowieczeństwa. Przed takim egzaminem po raz kolejny stanęli oławianie, w tym społeczność Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie.

Images: mikolajdlaJustyny.jpg

Pół roku temu Justyna Piotrowska, znana oławska nauczycielka i harcerka, w wiedeńskiej klinice przeszła operację przeszczepu płuc i powoli wraca do zdrowia. Pieniądze, które zebrano na jej leczenie, kończą się, a Justynę czeka kosztowna rehabilitacja. Dlatego nasze Gimnazjum aktywnie odpowiedziało na apel pani Zdzisławy Golańskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego  i 4 XII br. przygotowało stoisko, na którym oferowało przybyłym przygotowane wcześniej specjały. Wśród nich znalazły się pajdy tradycyjnego chleba ze smalcem, kiszone ogórki oraz domowe ciasta. Miłośnicy rękodzieła mogli z kolei zakupić wykonane przez uczniów bukieciki z jemioły, stroiki i kartki świąteczne oraz gipsowe ozdoby – dar pana Mariusza Ciska (rodzica z kl. II f). Prawdziwą niespodzianką okazał się numer specjalny „Olimpii” – oficjalnej gazetki Gimnazjum nr 1. Zawierał on wywiad, który kilka dni wcześniej z Justyną - swoją ciocią – internetowo przeprowadził uczeń kl. II b – Tomek Ratajczak.

Społeczność naszego Gimnazjum reprezentowali podczas świątecznego kiermaszu nauczyciele – p. B.Turczynowska (dyrektor szkoły), p. J.Dąbrowska – Juśkiewicz, p. A.Kirkiewicz; absolwenci SP nr 1, obecni uczniowie kl. I f i II f (tych ostatnich p. Piotrowska była wychowawczynią); przedstawicielka rodziców – p.Judyta  Iżuk. Pozostali rodzice oraz nauczyciele czynnie wspomogli wcześniejsze przygotowania, a także samą organizację naszego stoiska.

Justyna nie mogła być z nami, ale przekazała nam cząstkę swej obecności. Po zakupach na stoiskach każdy otrzymywał bransoletkę, którą własnoręcznie wykonała w Wiedniu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli udało nam się zebrać 1195 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie oraz rehabilitację Justyny Piotrowskiej.

JDJ
Foto. Michał Rudnicki

Andrzejkowych wróżb czar

Images: Andrzejki2013.jpg29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki! Na kilka godzin część naszych  uczniów miało niepowtarzalną okazję odnaleźć się w niecodziennej roli wróżbitów i czarowników. Nie zabrakło: lania wosku przez dziurkę od klucza, wróżenia z kart oraz z magicznej kuli. Większość uczniów tego dnia przebrało się w oryginalne kreacje andrzejkowe  własnego autorstwa. Wszyscy „przebierańcy” mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy strój. Największe uznanie spośród wszystkich, którzy wykazali się pomysłowością w doborze stroju i makijażu zdobyła uczennica klasy IIIC-   Agata Kamyk wampir.

W godzinach od 16:00 do 19:00 odbyła się szkolna dyskoteka. Muzyka rozbrzmiewała w każdym zakątku naszego gimnazjum. Przy rytmach największych hitów wszyscy bawili się doskonale. W czasie andrzejkowej zabawy każdy mógł sobie kupić kawałek ciasta w szkolnej kawiarence. Ten pomysł wszystkim bardzo się spodobał – zgromadzone wypieki rozchodziły się niczym świeże bułeczki.

Tuż po skończonej zabawie uczniowie z uśmiechem wymalowanym na twarzach rozeszli się do swoich domów. Niewątpliwie ten wieczór na długo zapadnie im w pamięci, bo andrzejkowy wróżb czar jest tradycją, którą warto pielęgnować.

Mając więc w pamięci wszystkie dedykowane wróżby, poddajmy się ich przeznaczeniu. Niech te, które są nam sprzyjające sprawdzą się, pozostałe zaś niech zostaną zapomniane - poddane kolejnym magicznym czarom już za rok!

Weronika Wrońska

Foto. Justyna Kiedrowicz

Integracja w Bierutowie

Images: Bierutow.jpgDnia 14.11.2013r. o godzinie 8.00 grupa 31 gimnazjalistów ( kl. 2F - 26 i 2 B - 5) pod opieką p. Jadwigi Dąbrowskiej – Juśkiewicz i p. pedagog Haliny Skibińskiej udała się w podróż do Gimnazjum w Bierutowie. Do celu podróży dotarliśmy o godzinie 9.00. Dyrektor szkoły – p. Stanisława Kłosowska, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie nas powitali i zaprosili na zajęcia integracyjne.

O godzinie 9.15 zaczęliśmy integrację. Pierwsze zadanie polegało na tym, aby dobrać się w pary z gimnazjalistami z Bierutowa i dowiedzieć się jak najwięcej rzeczy o sobie nawzajem. Po 10-ciu minutach opowiadaliśmy o nowo poznanej koleżance/ koledze. Dzięki temu zadaniu nawiązaliśmy relacje i zyskaliśmy nowych kolegów.

O godzinie 10.00 wyszliśmy z budynku gimnazjum, aby dojść do naszego następnego punktu. Po 15-stu minutach dotarliśmy do wystawy w Domu Ziemi Bierutowskiej. Oprowadzający nas po wystawie przewodnik opowiedział nam ciekawą historię Bierutowa, a następnie przeszliśmy do sali, w której oglądaliśmy różne sprzęty domowe oraz akcesoria ogrodnicze. Były to sprzęty używane w dawniejszych czasach.

Karolina Wolf

Foto. Mateusz Październik

Kiermasz 2013
Images: praga1.jpg
Święto Niepodległości
Images: otrzesiny2013.2.jpgNarodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863),  zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane.
W naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klasy 1e z wychowawcą Jackiem Ozgą.
Rada Rodziców

RADA RODZICÓW GIMNAZJUM NR 1 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW

ROK SZKOLNY 2013/2014

Baranowski Krzysztof - I a
Wojciechowska Małgorzata - I b
Sielewiesiuk Gabriela - I c
Chłoń Anna - I d
Kołaczkiewicz Marta - I e
Iżuk Judyta - I f

Jaśnikowska Monika - II a
Żydowska Izabela - II b
Kraszewska Danuta - II c
Wójcicki Robert - II d
Kotowski Dariusz - II e
Jarnecki Waldemar - II f

Wiśniewska Anna    - III a
Kornicka – Szyler Agnieszka - III b
Lewandowska Anna - III c
Zadeberna Katarzyna - III d
Cyganek Wojciech - III e
Jazienicki Bogusław - III f

Prezydium Rady Rodziców:
przewodniczący - Izabela Żydowska
z-ca przewodniczącego - Judyta Iżuk
skarbnik - Małgorzata Wojciechowska
sekretarz - Agnieszka Kornicka - Szyler


Komisja rewizyjna
przewodniczący: - Monika Jaśnikowska
członek: - Robert Wójcicki

Mam talent

Finał konkursu „Niech każdy wie, że mam talent” rozstrzygnięty!!!

Images: kuratorium.jpgWszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki plebiscytu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Kariery. Uczestnicy z naszego gimnazjum, którzy przystąpili do tego konkursu bardzo się denerwowali, ponieważ każdy z nich chciał osiągnąć jak najlepszy wynik. Tylko jedna osoba z naszej szkoły otrzymała wyróżnienie. Tym szczęśliwcem był Tomasz Ratajczak z klasy II B. Komisja w szczególny sposób wyróżniła jego prezentację. Wszystkim uczestnikom plebiscytu mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań !

W. Wrońska

Stań po zielonej stronie mocy 18.11.2013

"Stań po zielonej stronie mocy"  18.11.2013

Miejsce
w szkole

Miejsce
w powiecie

Miejsce
w województwie

Klasa

Wynik

1

2

88

1 F

745

2

4

160

3 E

457

3

10

279

2 E

215

4

11

287

2 D

203

5

13

344

3 C

147

6

14

362

1 C

135

7

17

430

3 D

100

8

18

436

1 E

96

9

19

458

2 A

83

10

20

480

1 D

76

11

21

490

3 F

73

12

25

608

3 B

34

13

27

700

2 B

14

14

28

703

2 F

13

15

55

1893

2 C

0

16

55

1893

1 B

0

17

55

1893

3 A

0

18

55

1893

1 A

0

Za nami pierwsze eliminacje do talent show

Images: 1.jpgW naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie! W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 18 października, odbył się powiatowy konkurs pt:. „NIECH KAŻDY WIE, ŻE MAM TALENT”, którego organizatorem był POPPPiDM. Zadaniem uczestników było przedstawienie swoich zdolności w sposób najbardziej oryginalny. Na terenie naszej szkoły odbyły się eliminacje, które pozwoliły wyłonić osiem najciekawszych, zdaniem jury prezentacji. Uczniowie, którzy wypadli najlepiej i tym samym z powodzeniem zaliczyli pierwsza próbę w rywalizacji o miano najlepszego to:

Katarzyna Górska,  Wojciech Guź, Monika Kulińska,Tomasz Ratajczak, Marta Wawer, Karolina Wolf,  Weronika Wrońska, Mateusz Żydowski

Ósemka laureatów reprezentowała naszą szkołę w kolejnym- tym razem powiatowym etapie. Tego dnia mimo sporej dawki emocji i stresu, która malowała się na twarzach naszych utalentowanych gimnazjalistów, wszyscy stanęli na wysokości zadania. Prezentacje udały się znakomicie. W najbliższym czasie powinniśmy poznać ostateczne wyniki tegorocznego plebiscytu.

Weronika Wrońska

Stań po zielonej stronie mocy

Ranking klas  z dnia 28 października 2013r.

Najlepsze klasy oznaczone są kolorem zielonym

Niech moc będzie z Wami

Miejsce
w szkole

Miejsce
w powiecie

Miejsce
w województwie

Klasa

Wynik

1

3

79

1 F

470

2

9

172

3 E

201

3

10

179

2 E

190

4

11

205

2 D

152

5

12

217

3 C

147

6

14

261

1 C

108

7

15

279

3 D

100

8

17

301

2 A

83

9

18

310

1 D

76

10

19

316

3 F

73

11

22

375

1 E

35

12

24

439

2 B

14

13

25

443

2 F

13

14

55

1412

2 C

0

15

55

1412

3 A

0

16

55

1412

1 A

0

17

55

1412

3 B

0

18

55

1412

1 B

0

Przetłumacz stronę

NiezbędnikLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 458,003 Unikalnych wizyt