Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie

Dolnośląski Kurator Oświaty co roku organizuje konkurs "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo", skierowany do szkół z terenu naszego województwa. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiły 93 szkoły i placówki oświatowe (w tym 24 gimnazja). Wśród 13 gimnazjów nagrodzonych certyfikatem "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo" znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Ten sam certyfikat przyznano Gimnazjum nr 1 w czerwcu 2011 r. Ponieważ jego ważność trwa trzy lata, w tym roku szkolnym szkoła podjęła powtórne starania o jego uzyskanie. Certyfikat zaświadcza, że system działań podejmowanych w Gimnazjum nr 1 na rzecz bezpieczeństwa spełnia standardy jakości i efektywności. Uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpi 23 czerwca 2015r. we Wrocławiu z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty.Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/

Dni wolne od zajęć

Uwaga


Przypominamy, że dnia

 

17 maja 2018 (czwartek)

o godzinie 17.00


zaplanowane są zebrania

rodziców z wychowawcami.


Konsultacje dla rodziców

od godziny 17.30 do 18.30


Serdecznie zapraszamy

Wizyta w jadłodajni Caritas

Images: praga1.jpg

27.03.2018 r. oddział przedszkolny 0"B" odwiedził oławską jadłodajnie Caritas. Dzieci mogły zobaczyć jak są przygotowywane posiłki dla potrzebujących. Zajmuje się tym pani Agnieszka, która dba o to aby nikt nie wyszedł głodny. Przedszkolaki przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które będą przekazane w paczkach dla osób korzystających z jadłodajni.

Images: praga1.jpg

 Dnia 27.03.2018 r. oddział przedszkolny 0"B" odwiedził Urząd Miejski w Oławie. Dzieci zostały przywitane przez zastępce burmistrza Małgorzatę Pasierbowicz i Andrzeja Mikode. Mogły zobaczyć gabinet burmistrza i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową.


Images: praga1.jpg


Images: praga1.jpg

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna, ach to Ty! - ,,Mam talent”

20.03.2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie wiosny, które zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z Panią Jadwigą Dąbrowską-Juśkiewicz. Autorką scenariusza była Nikola Grześkowiak.

Niektórzy uczniowie pierwszy dzień wiosny świętują poprzez chodzenie na wagary, czyli uciekanie z lekcji. W naszej szkole obchodzi się go nieco inaczej, a mianowicie uczniowie występują na scenie i prezentują swoje talenty.

Widzowie podziwiali występy – prowadzących (Nikola Grześkowiak i Jacek Kudela), aktorów skeczy, tych którzy śpiewali, grupę taneczną, klasowych mądrali. Uczniowie brali również udział w wielu konkursach tj. bieg z jajkiem na łyżeczce, obieranie ziemniaków plastikowym nożem na czas, karaoke czy też projektowanie strojów tylko i wyłącznie z gazet oraz taśmy klejącej, występy klasowych modelek/modeli. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że za takie przywitanie wiosna odpłaci nam się piękną pogodą i kwiecistymi zapachami.

Funkcjonowała również kawiarenka, w której sprzedawane były pyszne ciasta i soki.
Pamiątkowe fotki wykonała Aleksandra Adamczyk z klasy 3a.

Images: praga1.jpg

Marsz żonkilowy

Piąty Oławski Marsz Żonkilowy odbył się we środę, 4 kwietnia. Jego celem było wyrażenie naszej solidarności z osobami chorymi na choroby nowotworowe. W Marszu naszą szkołę reprezentowała kl. VII c, która ładnie prezentowała się z własnoręcznie wykonanymi żonkilami. Po Marszu kwiaty zostały zebrane przez organizatorów i będą rozdane darczyńcom, którzy w czasie kwesty 22 i 29 kwietnia przy oławskich kościołach wesprą materialnie podopiecznych hospicjum.    

Klasa VII c.

Images: praga1.jpg

 

Biblos2018

Finał XIII Powiatowego Konkursu Biblijnego BIBLOS

Biblijna matematyka

 

Pod tym hasłem w środę (7 marca) upłynął finał XIII Powiatowego Konkursu Biblijnego "Biblos", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wiceburmistrz miasta – pani M.Pasierbowicz, przedstawicielek Rady Rodziców SP 6 – pań I.Żydowskiej i E.Bagińskiej oraz przedstawicieli mediów.

Konkurs rozpoczęła pani B.Turczynowska – dyrektor SP 6, która przedstawiła ideę konkursu oraz powitała wszystkich zebranych. Następnie pani M.Pasierbowicz skierowała słowa uznania wobec organizatorów Biblosa oraz uczestników konkursu, którzy co roku przyjeżdżają na ten trudny konkurs świetnie przygotowani. Uczestnicy konkursu wysłuchali także koncertu przygotowanego przez zespół wokalny pana W.Żołyńskiego (nauczyciela SP 6 w Oławie).

O laury zwycięstwa walczyło sześć trzyosobowych drużyn ze szkół z całego powiatu oławskiego. Uczestnicy chwalili się wiedzą, autorskimi zagadkami przygotowanymi dla przeciwników oraz artystyczną wizją wybranego tekstu biblijnego. Po dogrywce na podium stanęły drużyny - Gminnej SP im. Polskich Noblistów w Oławie (op. M.Białucka) –
I miejsce, SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków Oławie (op. E.Piękoś) - II miejsce, SP im. Jana Pawła II w Domaniowie  (op. D.Matyjewicz) - III miejsce.

Images: praga1.jpg

Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik Biblosa wyszedł z nagrodą. Wśród fundatorów nagród znaleźli się:  parafia śś. ap. Piotra i Pawła, parafia NMP Matki Pocieszenia, Urząd Miejski w Oławie, Rada Rodziców i Dyrekcja SP 6 w Oławie i SP im. A. Mickiewicza w Wierzbnie, pizzeria Hades, kawiarnia CafeMania i Centrum Sztuki. XIII Biblos zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich obecnych.


W skład zwycięskiej reprezentacji naszej szkoły weszły:

Natalia Hołówka, Alicja Rączka, Aleksandra Turowska,

i Małgorztata Bienias (rezerwa).Red. Olimpii

Fot. Xavier Suchodolski

 

Piłka ręczna

Świat szkolnego sportu

AWANS PIŁKAREK I PIŁKARZY RĘCZNYCH

 

1.03.2018 w hali sportowej OCKF w Oławie odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, które zakończyły się naszą wygraną oraz awansem do finału powiatowego. Ze Szkołą Podstawową nr 3 dziewczęta wygrały 5:3, a chłopcy 10:9.

Skład drużyny chłopców:

Lubecki Bartosz, Trznadel Jakub, Senyszyn Gabriel, Dulęba-Żydło Mateusz, Sukacz Aleksander, Miller Maciej, Porębski Przemek, Sputo Maks, Kudela Jacek, Słabicki Hubert, Jadach Łukasz, Jaziennicki Kacper, Walczak Radosław, Gęsior Szymon.

Skład drużyny dziewcząt:

Stempin Magda, Płochow Karolina, Janicka Ola, Grześkowiak Nikola, Lipińska Ala, Kułakowska Maja, Stempin Marta, Pawłowska Amelia, Winogradow Natalia, Bień Paulina, Kalka Hanna, Krawczyńska Julia, Kramarczyk Paulina, Krasik Oliwia, Pawlak Julia, Suchodolska Karolina.

Opiekunowie drużyn: Miłosz Solarski (chłopcy) i Jan Piechowicz (dziewczęta).


W najbliższy wtorek, 6 marca, o godz. 10:00 w hali sportowej OCKF w Oławie dziewczęta rozegrają finał powiatowy, który chłopców czeka tydzień później.

Zapraszamy na stronę internetową www.szs.futbolowo.pl, gdzie na bieżącą podawane są komunikaty z wszystkich zawodów Szkolnego Związku Sportowego w Oławie i na stronę facebookową: www.facebook.com/szsolawa


M. Solarski

 

Szkoła Dialogu

W dniu 1 marca 2018r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie uczniowie kl.3b – oddział gimnazjalny w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie wraz dyrektorem szkoły Panią Barbarą Turczynowską
i nauczycielem historii Panią Lidią Szeligiewicz wzięli  udział w Gali programu Szkoła Dialogu, prowadzonego przez fundację Forum Dialogu. Na uroczystość przybyło ponad 1200 osób, w tym uczniowie z 40 szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych z całej Polski, a także nauczyciele i trenerzy Forum Dialogu. W uroczystości uczestniczyły władze państwowe i samorządowe. Zebranym przedstawiono działania uczniów biorących udział w projekcie w środowisku lokalnym. Na zdjęciu nasza delegacja odbiera dyplomy i nagrody rzeczowe.

Images: praga1.jpg

Dzień liczby PI

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi - wiele szkół na świecie w tym również nasza obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto też przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

14 marca imieniny obchodzi m. in Jakub, Ewa czy Piotr, a także jest to kolejna rocznica urodzin Alberta Einsteina. Oprócz tego od 1988 roku świętuje się Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Dlaczego akurat dzisiaj? Bo to właśnie dzisiaj jest czternasty dzień trzeciego miesiąca, co daje 3,14 - najpopularniejsze rozwinięcie dziesiętne liczby Pi. Z tej okazji przeprowadza się wiele imprez tematycznych.
Czym właściwie jest Pi?

Images: praga1.jpg

Tym oznaczeniem została nazwana niewymierna liczba przestępna, która symbolizuje stosunek długości okręgu do jego średnicy. Po raz pierwszy tak ją określił angielski matematyk William Jones w 1706 roku. Mimo to pierwsze wzmianki o liczbie Pi są zawarte nawet w Biblii, więc naukowcy znali ją długo przed nadaniem oficjalnej nazwy. Czasami ten stosunek nazywa się również Ludolfiną, od nazwiska holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył jego wartość z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Obecnie znane jest rozwinięcie obejmujące ponad milion cyfr


Sportowe sukcesy uczniów SP 6

SPORTOWE SUKESY UCZNIÓW SP 6

PIŁKA SIATKOWA

Reprezentacja chłopców naszej szkoły wygrała zawody miejskie i powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej, tym samym awansowała do eliminacji międzypowiatowych, które odbędą się wkrótce. W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Jadach Łukasz, Batór Michał, Jazienicki Kacper, Gębarzewski Jakub, Zientara Kacper, Słabicki Hubert, Sobczak Dawid, Porębski Przemek, Nawrot Piotr, Lubecki Bartosz, Senyszyn Gabryś.

Reprezentacja dziewcząt miała mniej szczęścia, a rywalki w zawodach miejskim okazały się nie do przeskoczenia. Dziewczęta odpadły w pierwszym etapie zawodów, ale oczywiście nie bez walki. Głowa do góry następnym razem będzie lepiej! Skład naszych dziewczyn: Wicher Anna, Wróbel Natalia, Urny Natalia, Janicka Ola, Reichert Kamila, Porębska Natalia, Engel Emilia, Winogradow Natalia, Piszczek Kaja, Pawlak Julia, Stempin Marta, Krasik Oliwia, Kozińska Amelia, Lipińska Ala.

Mecze zawodów miejskich rozegrano 31.01.2018 w hali sportowej OCKF w Oławie. Opiekunami drużyn byli: p. Miłosz Solarski i p. Jacek Bereżnicki. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu!

Images: praga1.jpg

TENIS STOŁOWY

13.02.2018 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie odbyła się rywalizacja sportowa szkół w tenisie stołowym. W zawodach miejskich Szkolnego Związku Sportowego drużyna chłopców uległa 3:0 drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3, natomiast dziewczęta wygrały 3:0 i awansowały do finału powiatowego.

Finał powiatowy odbył się 14.02.2018 w Jelczu Laskowicach, tam niestety dziewczęta musiały uznać wyższość swoich koleżanek z innych szkół zajmując ostatecznie 4 miejsce w powiecie oławskim.

Składy naszych drużyn (opiekun p. Miłosz Solarski):

dziewczęta - Lipińska Alicja, Kułakowska Maja i Suchodolska Karolina,

chłopcy - Lechki Dorian, Jakubowicz Brunon, Miroszniczenko Michał.


MARATON PŁYWACKI

W nocy z 10/11 lutego 2018 r odbył się 5 nocny maraton pływacki na basenie Termy Jakuba w Oławie. Bartosz Makadoński z kl. VIIc Przepłynął 10100 metrów, czyli 404 długości basenu 25 metrowego i zajął 17 miejsce na 40 startujących. Bartek pływał od 4.00 do 8.00 nad ranem. Gratulujemy!

Images: praga1.jpg

M.Solarski

Oławska gala sportu

Oławska Gala Sportu

STATUETKI DLA NAJLEPSZYCH


Jeszcze w grudniu w hali sportowej OCKF w Oławie odbyła się „Mikołajkowa Gala Sportu" - impreza sportowa dla uczniów, organizowana przez Urząd Miejski w Oławie. Reprezentanci naszej szkoły (17 osób) pod opieką Pana Jana Piechowicza wygrali dla szkoły bon na sprzęt sportowy o wartości 500 zł (bon zrealizowanoJ). Podczas gali wręczono również statuetki dla najlepszych sportowców ze wszystkich szkół.  Z naszej szkoły wyróżniono Nikolę Grześkowiak i Michała Batóra.

Nikola Grześkowiak otrzymała również statuetkę sportowca roku podczas  podsumowania rywalizacji sportowej szkół oławskich Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego roku szkolnego 2016/2017.

Nasza szkoła w tej rywalizacji zajęła również pierwsze miejsce. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym uczniom. Jesteśmy dumni ze swoich reprezentantów!

M. Solarski

Images: praga1.jpg

Pola nadziei

Pola nadziei

W połowie lutego w Oławskim Ratuszu, w Sali Rajców odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Każda kropla dobroci czyni morze nadziei”.

Uczennica naszej szkoły, Sandra Garbarczyk kl. IIIb, zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Jako nagrodę otrzymała tablet. Naszą szkołę reprezentowali również Adam Strycharczuk kl. III d oraz Dominika Bednarczyk kl. II b.

Images: praga1.jpg

Bezpieczna droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły”

 

 

W trosce o bezpieczeństwo Naszych uczniów w szkole zostały przeprowadzone dwie akcje promujące właściwe zachowanie się uczniów w czasie drogi do szkoły i z powrotem.

Pogadanki z uczniami przeprowadzili dzielnicowy Powiatowej Komendy Policji w Oławie i przedstawiciel Straży Miejskiej.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza w tym zakresie zapewni Wszystkim świadome uczestnictwo w ruchu drogowym.

Patronat nad tymi działaniami przejęła Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś”, która przekazała bezpłatnie dla Wszystkich uczniów zawieszki odblaskowe.

(www.fundacja-kubus.pl)

Images: praga1.jpg

Walentynki 2018

14 lutego – Dzień Zakochanych

Walentynki 2018

 

Tradycją naszej szkoły jest, iż w okolicach święta Świętego Walentego podsumowujemy projekt: Czy warto poznawać tradycje? Tejże tradycji stało się zadość i w tym roku szkolnym. Zgromadzeni w Centrum Sztuki goście – pan Jerzy Owczarski i pani Dorota Miszczak - dyrekcja ZOSiPOW, pani Izabela Żydowska – przewodnicząca Rady Rodziców, Przedstawiciele oławskiego Koła Związku Sybiraków, Rodzice uczniów SP 6 oraz Nauczyciele i Uczniowie mieli okazję obejrzeć montaż, który przygotowywano przez cały rok szkolny (a w niektórych momentach nawet dłużej).

Całość rozpoczęto poważnie – poetycko - muzycznymi podziękowaniami za lekcje prawdziwego patriotyzmu, który swoim świadectwem przekazują młodym Ci, którym dane było przeżyć Sybir. Okazją ku temu była data 10 lutego – rocznica pierwszych wywózek Polaków na Syberię podczas II wojny światowej oraz stulecie niepodległości, które świętujemy w tym roku.

Images: praga1.jpg

Po części poważnej nastąpiła ta luźniejsza. Tutaj widzowie mogli obejrzeć scenki z Małym Księciem w roli głównej. Był to pastisz popularnej lektury, który napisała w 2003 r. Joanna Pawłusiów, nasza absolwentka. Scenki były zabawne i oryginalne, gdyż zaprezentowano je w czterech językach – polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Po raz pierwszy zaprezentowano także publiczności słuchowisko (oczywiście o Małym Księciu). Jego scenariusz oparto na pracy konkursowej Marty Maziarz z kl. III b, którą dwa lata temu wygrała dolnośląski konkurs literacki „Romańskie raje”. Słuchowisko przygotowała szkolna grupa terapeutyczna.

Oprócz „Małego Księcia” przypomniano publiczności najbardziej znane fragmenty i innych dzieł literackich – „Ślubów panieńskich”, „Balladyny” oraz „Kłótni na Olimpie”. Wszystkie przygotowano z przymrużeniem oka, a towarzyszyły im muzyka i taniec. Publiczność na pewno do dzisiaj nuci „Prawo i pięść”, „Małego Księcia”, „Walentyna twist” i „Love me tender” oraz na długo zapamięta nastrojowego walca integracyjnej klasy II b i energetyczny układ przygotowany przez dziewczyny z klas siódmych. Całość zakończyła projekcja autorskiego filmu grupy dziewczyn z kl. III b, pt. „Zrzucona z Olimpu”.

Za realizację projektu odpowiadali nauczyciele: panie – Małgorzata Władyka, Jadwiga Dąbrowska – Juśkiewicz, Małgorzata Januszkiewicz, Anna Kirkiewicz, Elżbieta Leś, Elżbieta Sawicka – Skibińska, Halina Skibińska, Jolanta Szewczyk, Marta Zimny i pan Wiesław Żołyński. Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują oławskim mediom za uwiecznienie przedsięwzięcia, pani Annie Ślipko, dyrektor Centrum Sztuki za użyczenie sceny, a panu Waldemarowi Trzasce za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, które dodało całości blasku...

Społeczność SP 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie

 

Pogadanka z pielęgniarką

Pogadanka z pielęgniarką, omówienie zasad higieny i zdrowego odżywiania.

 

Images: praga1.jpg

spotkanie z ratownikiem

Ratujemy i uczymy ratować-spotkanie z ratownikiem medycznym.

 

Images: praga1.jpg

Rozpoznajemy emocje

Rozpoznajemy i nazywamy emocje.

Przedstawienie profilaktyczne "Jak Kuba pokonał złość".

 

Images: praga1.jpg

Karnawał 2018

W karnawale same bale

 

Images: praga1.jpg

Mikołajki 2017

Mikołajki jak z bajki

 

Images: praga1.jpg

...najmłodszych czytanie

Imprezy czytelnicze w bibliotece "Koronka"

 

Images: praga1.jpg

Bezpieczeństwo najmłodszych

Jesienią i zimą w oddziałach przedszkolnych i klasie 1 przeprowadzono spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa dzieci w szkole, domu i na ulicy.

Dzieci zapoznały się z zasadami ruchu drogowego podczas wyjścia na skrzyżowanie i spaceru po mieście.

Images: praga1.jpg

Zwiedzanie Muzeum Auschwitz

11 stycznia – wjazd klas trzecich do Auschwitz

Horror niemieckiego obozu śmierci

11 stycznia 2018 roku pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Oświęcimia. Zebraliśmy się punktualnie o 4:20 przed dworcem PKS, skąd wyruszyliśmy w drogę. W wyjeździe wzięli udział wszyscy trzecioklasiści. Podróż minęła nam bardzo szybko. Około godziny 8:00 dotarliśmy do Oświęcimia, w którym znajduje się niemiecki zespół obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Wejście do obozu otwiera brama, na której widnieje napis „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”, choć każdy, kto przekroczył tę bramę, był skazany na śmierć i różne tortury.

Images: praga1.jpg

Na terenie Auschwitz I niektóre bloki i budynki obozowe pełniły specjalne funkcje. W każdym z pomieszczeń znajdowały się liczne fotografie, przedstawiały one ludzi w różnym wieku i w różnej sytuacji. Były także zdjęcia ukazujące pociągi przywożące ludzi, których czekała śmierć w komorach gazowych. Za jedną z szyb znajdowała się makieta przedstawiająca drogę ludzi skazanych na śmierć w komorach gazowych. Ludzie ci byli okłamywani. Mówiono im, że idą do kąpieli, a potem ich zabijano. W tym pomieszczeniu była jeszcze sterta puszek po trującym gazie „Cyklonie B”, którym duszono ludzi. Były tam również różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, umieszczone za ogromnymi szybami, m.in. sterty butów, okularów, toreb podróżnych, podpisanych imieniem i nazwiskiem, garnków, szczoteczek. Byliśmy pod Ścianą Śmierci (między blokami 11 i 10), gdzie rozstrzelano kilkanaście tysięcy ofiar. Tutaj zapaliliśmy znicz i uczciliśmy minutą ciszy ich pamięć.

W obozie ludzie jedli wszystko, co wpadło im w ręce, by tylko zaspokoić głód. Umierali w warunkach gorszych niż zwierzęta. Ludzie, którzy już nie chcieli dalej tak żyć, rzucali się na płot elektryczny i umierali. Ostatnim miejscem, które zwiedzaliśmy w Oświęcimiu było krematorium. Znajduje się ono poza ścisłym ogrodzeniem obozu. Były tam piece, w których palono zwłoki ludzi. Na koniec obejrzeliśmy film przedstawiający ludzi, którzy przeżyli te tortury i tych, których zamordowano. Wszyscy byli przejęci ogromem bólu, cierpienia, rozpaczy i smutku... Tak zakończyła się nasza wycieczka po obozie śmierci. W drodze powrotnej wszyscy byli pod wrażeniem widzianych obrazów i dlatego w autokarze panowała cisza - rozmyślaliśmy nad losem więzionych w Auschwitz ludzi.

Akbar Makhmudov

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,596,935 Unikalnych wizyt