21-04-2015 03:22
Gimnazjum nr 1

· Dane kontaktowe
· Oferta szkoły
· Obwód szkoły
· Kadra Pedagogiczna
· Wychowawcy
· Prezydium Rady Rodziców
· Skłąd Rady Rodziców
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
· Biblioteka
· Archiwum
· Galeria zdjęć
Prawo szkolne
· Statut Gimnazjum nr 1
· WSO
· System Oceniania Zachowania
· Kryteria ocen zachowania
· Szkolny Program Nauczania
· Regulamin wycieczek
· Procedury egzaminacyjne
· Program wychowawczy
· Regulamin SU
· Regulamin Rady Rodziców
Samorząd Uczniowski

· Regulamin SU
· Ordynacja wyborcza SU
· Skład SU

Niezbędnik rodzica
· Zasady rekrutacji do gimnazjum
· Wybór przyszłego zawodu
· Konsultacje dla rodziców
· Plan lekcji
· Zajęcia pozalekcyjne
· Dni wolne od zajęć
· Konsultacje dla uczniów
· Wzór zgłoszenia
· Ubezpieczenie
· Rodzicielskie SOS
· Opłaty
· Podręczniki 2014-2015        klasa 1
· Podręczniki 2014-2015        klasa 2
· Podręczniki 2014-2015        klasa 3
Konkursy

· Konkurs wiedzy o krajach       anglojęzycznych - zakres       materiału
Doradztwo zawodowe
· Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponagimnazjalną
· Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
· Kalendarz rekrutacji
· Oferta szkół ponadgimnazjalnych
· Wykaz szkół ponadgimnazjalnych
Strefa ucznia
· Zajęcia pozalekcyjne
· Plan lekcji
· Konsultacje dla uczniów
· Humanistyczne co nieco...
· Koło geograficzne
· Zajęcia techniczne
Losowa Fotka
Powitanie


Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/
Rodacy bohaterom ... pamiętajmy!

RODACY BOHATEROM...

PAMIĘTAJMY!!!

Images: praga1.jpgSpołeczność uczniowska Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie pod opieką pani Haliny Skibińskiej – pedagog szkolny i pani Jadwigi Dąbrowskiej-Juśkiewicz – opiekun SU wzięła udział w akcji -  „Rodacy Bohaterom”. Na podstawie ustalonej listy artykułów spożywczych przygotowała 12 paczek na Święta Wielkanocne dla polskich kombatantów na Kresach. Do paczek dołączono kartki świąteczne z życzeniami oraz gazetkę szkolną ,,Olimpia”.

26 marca br. nasze gimnazjum odwiedził Pan Sebastian Czajka - członek, wiceprezes oławskiego Stowarzyszenia Oławscy Patrioci, które jest oławskim koordynatorem akcji Rodacy - Bohaterom prowadzonej przez Odrę - Niemen. Spotkał się z przedstawicielami klas, które przygotowały paczki: 1A (3 paczki), 2A (2 paczki), 2B (2 paczki), 1C, 3B, 3C, 3D oraz 3F. W spotkaniu uczestniczył również pan Jerzy Październik - wicedyrektor szkoły.

Tematem rozmowy była pamięć o naszych rodakach mieszkających poza granicami kraju. Pan Sebastian Czajka opowiedział o akcji "Rodacy Bohaterom", w której paczki są jednym z trzech filarów działalności, o działaniu stowarzyszenia "Oławscy Patrioci", zachęcał do działalności patriotycznej oraz serdecznie podziękował za chęć działania i wyniki zbiórki. A było za co dziękować, bo do "Odry- Niemen" przekazano ok. 100kg artykułów spożywczych.

Mocnym akcentem rozmowy było podkreślenie, że działalność społeczna w obszarze pamięci historycznej i szeroko pojętego patriotyzmu jest w dzisiejszym świecie mało popularna. Tym większe brawa i uznanie należy się gimnazjalistom oraz opiekunom!

Weronika Wrońska

Uwaga

Uwaga - zmiana terminu wywiadówek i konsultacji!


Zebrania rodziców z wychowawcami odbędą się
dnia 14 maja 2015 roku o godzinie 17.00


Konkurs recytatorski

USŁYSZ NAS...

Images: dali.jpgPod tym hasłem 24 marca na scenie Ośrodka Kultury w Oławie odbył się I Miejski Przegląd Recytatorski, skierowany do uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa
nr 5 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu we współpracy z naszym gimnazjum, czyli Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków.

„Każdy uczeń jest zdolny. Do roli dorosłych, przede wszystkim nauczycieli, należy te naturalne zdolności zauważyć, docenić i rozwinąć” – zauważyły we wstępie prowadzące przegląd – pani Izabela Siedlecka oraz pani Jolanta Szewczyk. Dzięki sponsorom (w tym naszej Radzie Rodziców oraz pani Małgorzacie Maciejko, prywatnej ofiarodawczyni) wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni nie tylko dyplomami, ale również nagrodami rzeczowymi. Starszej młodzieży wręczyły je pani Barbara Turczynowska, dyrektor naszej szkoły oraz pani Izabela Żydowska, przedstawicielka rodziców.

Nasze gimnazjum reprezentowali: Julia Pawlik Ib, Jakub Gawron Ib, Mateusz Bronowicki Ib, Kamila Górska IIb, Michał Rudnicki IIIb. Gościnnie z koncertem wystąpili: Izabela Krawczyk IIe (saksofon), Karolina Chudzik IIe (skrzypce), Adam Graj IIIb (flet).

Ideą przedsięwzięcia było stworzenie okazji do zaprezentowania ukrytych talentów uczniów szkoły specjalnej, integracyjnych klas oraz przedszkoli szerszej publiczności. Organizatorzy mają nadzieję na kontynuację tych spotkań w przyszłości.

Fot. i tekst: Aleksandra Dziekańska IIe i Michał Rudnicki IIIb
Wiosenna przerwa świąteczna

Wiosenna przerwa świąteczna - dni wolne od zajęć dydaktycznych
trwa od czwartku 2 kwietnia 2015 -  do  wtorku 7 kwietnia 2015 roku.
W środę 8 kwietnia odbywają się wszystkie planowe zajęcia.
Archipelag Skarbów 2015

Archipelag Skarbów - program profilaktyczny w Gimnazjum nr 1

CO ĆWICZYSZ- TO WYĆWICZYSZ!

 

Images: praga1.jpgRozmawialiśmy o życiowych sprawach – tak skomentowała program Archipelag skarbów Natalia (l.15). – Prowadzący odpowiadali na te pytania, które sama najczęściej stawiam rodzicom – dodała Ula (l.15). Tajemnicza nazwa Archipelag skarbów to tytuł programu profilaktycznego, w którym  12 i 13 marca br. uczestniczyli drugoklasiści z Gimnazjum nr 1 w Oławie.

Program składał się z kilku „wysp”, a każda z nich miała za zadanie zachęcić uczniów do dyskusji i refleksji na zaproponowany temat. Tematy poruszały kwestie istotne dla nastolatków: komunikację w rodzinie, budowanie zdrowych relacji międzyludzkich oraz konsekwencje wynikające z różnego typu uzależnień. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w ciekawych ćwiczeniach, które w zabawny sposób prezentowały codzienne trudności i dylematy, jakie na swojej drodze spotykają młodzi ludzie. Cała impreza przebiegła pod hasłem: „Co ćwiczysz- to wyćwiczysz”, które wszystkim przypominało, że niezależnie od wyników, zawsze należy pracować nad swoimi wadami.

To wyjątkowe spotkanie uświadomiło gimnazjalistom, jak ważne są wartości duchowe. Miejmy nadzieję, że uczniowie skorzystają ze wskazówek i będą się nimi kierować w swoim życiu.

Weronika Wrońska

Fot. Natalia Domaradzka, Magda Iżuk

Interiada 2015
Dnia 20.03.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał Powiatowego Konkursu dla gimnazjalistów – Turniej Wiedzy o Internecie „Interiada”. Do finału awansowały trzy szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach:
Gimnazjum nr 2 w Oławie
Zespół Szkół w Bystrzycy
Gimnazjum nr 1 w Oławie

Gimnazjum nr 1 w Oławie reprezentowali uczniowie klas III - Mikołaj Żydowski, Filip Zagórny oraz Dominik Cwynar.
Images: nauczyciel4.JPG
Gimnazjaliści odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Mieli również możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu niezbędnego do połączenia z Internetem.

Po trzeciej rundzie rywalizacji wygrywał Zespół Szkół w Bystrzycy, natomiast między Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 rozegrała się dogrywka.

Ostateczne wyniki rywalizacji:

1 miejsce - Zespół Szkół w Bystrzycy:

2 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Oławie:

3 miejsce - Gimnazjum nr 2 w Oławie:


Gratulujemy!
Festiwal rękodzieła

Festiwal Rękodzieła- Wrocław -Kino Nowe Horyzonty

Ciekawy sposób na NUDĘ

Kolorowe stoiska z rękodziełem, pokaz mody i darmowe warsztaty to pakiet artystycznych atrakcji wiosennej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła.

Inspiracją do powstania imprezy było wciąż rosnące zainteresowanie unikatowym rękodziełem, dalekim od pospolitej i jarmarcznej oferty, a skupionym tylko na oryginalnej twórczości artystów działających w zaciszu swoich domowych pracowni.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM RĘKI DZIEŁA FEST:

21-22 marca, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter kina Nowe Horyzonty/

21 marca, godz. 17 – Pokaz Mody czyli twórczość artystów modowych na wybiegu /parter kina Nowe Horyzonty/

23-27 marca, godz. 16-19 – darmowe warsztaty*:
Tworzenie Wianków
Szycie Patchworków
Szycie Zabawek z Recyklingu
Ozdoby Wielkanocne
/piętra kina Nowe Horyzonty/

28-29 marca, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła /parter kina Nowe Horyzonty/

* Bloki warsztatowe codziennie są takie same, uczestnictwo w warsztacie to jedno popołudnie a mnóstwo zabawy i satysfakcji:) Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16-19), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.

Iwona Kochutek

Finał BIBLOSA

Ale to już było...

Pod tym hasłem we wtorek (3 marca) upłynął finał jubileuszowego X Powiatowego Konkursu Biblijnego "Biblos", organizowanego przez Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Rozgrywka rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza miasta – pana Tomasza Frischmanna, proboszczów oławskich parafii - ks. dziekana Janusza Gorczycy, ks. Tomasza Czabatora i ks. Stanisława Bijaka oraz przedstawicielek Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 – pani Izabeli Żydowskiej i pani Judyty Iżuk.

Images: 4.jpgKonkurs rozpoczęła pani Barbara Turczynowska – dyrektor Gimnazjum nr 1, która przedstawiła rys historyczny Biblosa i powitała wszystkich zebranych. Następnie powitali zebranych – pan Tomasz Frischmann oraz ks. Dziekan. Ks. Gorczyca zainicjował również modlitwę do Ducha św. Po modlitwie nastąpiła jubileuszowa niespodzianka, czyli degustacja tortu ufundowanego ku pokrzepieniu uczestników przez ks. S. Bijaka.

Po słodkim poczęstunku rozpoczęto współzawodnictwo. O laur zwycięzców walczyło sześć trzyosobowych drużyn z gimnazjów z powiatu oławskiego. Były to drużyny z Gimnazjum nr 1, 2 i 3 z Oławy oraz Gimnazjów z Wierzbna, Domaniowa i Gimnazjum nr 2 z Jelcza-Laskowic.  Pierwsze pytania dotyczyły wiedzy ogólnej o Biblii, a następne fragmentów Starego i Nowego Testamentu, będące powtórką dotychczasowych edycji Biblosa. Z okazji jubileuszu konkursu zorganizowano także rywalizację indywidualną.

Pytania konkursowe – jak zwykle – nie były proste, lecz uczestnicy radzili sobie z nimi śpiewająco, wprawiając w niekłamany podziw publiczność oraz wszystkich gości. Po emocjonującej dogrywce na podium stanęły drużyny - Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie – I miejsce, Gimnazjum nr 2 im. Orląt Lwowskich w Oławie - II miejsce, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Domaniowie - III miejsce. W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajął  Marek Słowiński z Gimnazjum nr 2 w Oławie, tym samym otrzymując nagrodę ufundowaną przez naszą parafię, czyli pielgrzymkę do Grecji śladami Świętego Pawła. Reprezentantka naszego gimnazjum, Natalia Gołdyn, indywidualnie wywalczyła miejsce III. Rozdanie nagród poprzedził pełen pasji wykład biblisty – ks. prof. Mariusza Rosika, który przybył na konkurs na zaproszenie ks. T.Czabatora i opowiedział zebranym o kobietach Starego Testamentu.

Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik Biblosa wyszedł z nagrodą. Wśród fundatorów nagród znaleźli się:  parafia śś. ap. Piotra i Pawła, parafia NMP Matki Pocieszenia, parafia Miłosierdzia Bożego, Urząd Miejski w Oławie, Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 w Oławie oraz prywatni ofiarodawcy. Biblos zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich obecnych oraz zaproszeniem do udziału w przyszłorocznej jego edycji.

Wiktoria Dzięgała,
Fot. Michał Rudnicki / Natalia Domaradzka

BAŚNIOWE WALENTYNKI

Images: 4.jpgW piątek 13 lutego uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie świętowali Dzień Zakochanych. Święto to już na stałe weszło w szkolny kalendarz imprez i uroczystości, gdyż jest okazją do podsumowania projektu realizowanego w naszym Gimnazjum. Projekt monitorują nauczycielki – pani Małgorzata Władyka, pani Elżbieta Leś, pani Małgorzata Januszkiewicz i pani Jolanta Szewczyk.

W tym roku uczniowie klas pierwszych (głównie kl. Ia) przygotowali anglojęzyczną parodię Kopciuszka. W baśń wkomponowano nakręcony w naszej szkole teledysk o nastoletniej miłości. Pokaz teledysku odbywał się przy dźwięku piosenki wykonanej przez utalentowana wokalistkę z kl. III b – Monikę Kulińską.

Drugo i trzecioklasiści przygotowali z kolei autorski spektakl pt. Anoreksja i miłość, czyli bajkę przede wszystkim dla niezbyt grzecznych dzieci. Autorski, bo oparty na scenariuszu napisanym przez naszą absolwentkę, Marlenę Stec. Spektakl dotyczył nie tylko uczuć, ale również wagi. Główna bohaterka okazała się mądrą dziewczyną, która wbrew lansowanym trendom miała odwagę pozostać sobą i tym zdobyła serce królewskiego potomka.

Hitem przedstawień były dwie sceny balowe. Podczas pierwszej uczniowie zatańczyli walca, a podczas drugiej – rock and rolla. Taki rozmach możliwy był dzięki szczególnemu miejscu, do którego aktorzy zaprosili publiczność, czyli scenie OK w Oławie. Poza tym brawami przyjmowano muzyczne hity – zarówno te w wykonaniu Zespołu muzycznego, jak i solistów.

Na koniec na scenie pojawili się laureaci szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Odebrali oni z rąk pani Barbary Turczynowskiej, dyrektor szkoły oraz pani Karoliny Mruk, organizatorki konkursu pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsce w recytacji zajęła uczennica kl. II f Amelia Wojciechowska, a w poezji śpiewanej Magdalena Nowak z kl. III a. Ich występ zakończył walentynkowe spotkanie gimnazjalistów.

Myli się ten, kto twierdzi, że najlepszym miejscem zdobywania wiedzy jest szkolna klasa. Przygotowywanie i obserwowanie występów kolegów to nauka teatralnego savoir vivre’u, doskonalenie umiejętności tańca klasycznego oraz powtórka szkolnych lektur. Oby wszystkie lekcje były tak bajecznie kolorowe i przyjemne, a uczniowie zawsze chłonęli wiedzę z takim skupieniem i błyskiem w oku.

Michał Rudnicki

tłusty czwartek

Tłusty czwartek!

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Z tej okazji Samorząd Uczniowski po raz kolejny przeprowadził akcję „Pączek”, którą koordynowały: p. Jadwiga Dąbrowska –Juśkiewicz - opiekun SU i p. Halina Skibińska - pedagog szkolny. Część pączków przekazała nieodpłatnie spółka ,,Społem” w Oławie. Na pierwszym piętrze szkolnego korytarza funkcjonowała kawiarenka. Sprzedażą pączków zajęły się uczennice Monika Kulińska, Agata Wierzbicka i Katarzyna Żydło. Każdy łakomczuch mógł tego dnia dokonać zakupu słodkiego pączka z marmoladą lub różą

Przepraszamy jedynie, że nie doceniliśmy tłustoczwartkowych apetytów, pączki rozeszły się szybko!!! J

Zawody w tenisie stołowym chłopców Brzeg Dolny
Images: dali.jpgImages: dali.jpgReprezentacja Gimnazjum nr 1 im Polskich Olimpijczyków w Oławie w składzie Jan Pryjda i Konrad Górski zajęli  V miejsce na zawodach finału strefy wrocławskiej.
3.03.2015r. w brzeskiej hali sportowej im. Andrzeja Grubby w eliminacjach grupowych  pokonali zespół z Gimnazjum nr 19 z Wrocławia i ulegli zespołowi Gimnazjum nr 14 również z Wrocławia. Zajmując drugie miejsce w grupie w ćwierćfinale trafili na mocny zespół z Miękini gdzie nasz lider Jan Pryjda zmierzył się z aktualnym v-ce mistrzem Polski kadetów Jakubem Witkowskim. Mecz był emocjonujący, po trzech setach 2:1 wygrywał nasz zawodnik, jednak kolejne dwa sety minimalnie  (przewagą 2 pkt.) wygrał przeciwnik. Cały mecz przegraliśmy 3:0. Znaleźliśmy się w drugiej czwórce turnieju. Kolejnym rywalem z którym przyszło zmierzyć się naszym zawodnikom okazała się drużyna Gimnazjum z Ciechowa. Mecz ułożył się pomyślny dla naszych chłopców, którzy pewnie wygrali 3:1 zapewniając sobie możliwość gry o V m. W ostatnim meczu gładko 3:0 wygraliśmy z Gimnazjum ze Strzelina  osiągając najlepszy wynik w historii rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w kategorii Gimnazjum. Opiekunem drużyny był Miłosz Solarski.
Podsumowanie Tygodnia Dobrych Manier

 

,,Kiedy nie wiesz, jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie”

Stanisław Słonimski

 

Images: 4.jpgW dniach 16-20.02.2015r. na terenie naszej szkoły odbyła się akcja „Tydzień dobrych manier”, która miała na celu propagowanie i wzbogacenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu zasad savoir-vivre’u. Tydzień obfitował w wiele atrakcji, o które zadbały koordynatorki akcji: p. Jadwiga Dąbrowska-Juśkiewicz i p. Halina Skibińska.

Godziny wychowawcze były przeznaczone na zgłębianie wiedzy na temat zasad savoir – vivre’u. Uczniowie układali wiersze, rymowanki, wykonywali plakaty z hasłami, układali kodeksy: kulturalnego zachowania się w szkole, relacji koleżeńskich oraz komunikacji internetowej. Nauczyciele przeprowadzali pogadanki tematyczne. Najwięcej emocji, jak to zwykle bywa, wzbudziły konkursy. Uczniowie podjęli rywalizację o tytuł Mistrza dobrych manier oraz Mistrza fair play.

Poniedziałek upłynął pod hasłem ,,Kultura na co dzień, czyli jak obycie ułatwia życie”. Przygotowano audycję wprowadzającą do ,,Tygodnia dobrych manier, a następnie uczniowie oraz nauczyciele zostali zapoznani z tygodniowym rozkładem zajęć.

Wtorek upłynął pod hasłem: ,,Mój język świadczy o mnie”. Obowiązywał strój elegancki. Z realizacji tego zadania wzorowo wywiązały się klasy: 1a,b 2c,d, 3c,f. Drobne uwagi do klas 1c,e, 2a,b,e, 3d,b. Pozostałe klasy nie przystąpiły do realizacji zadania.

Odbył się również „Konkurs pięknego czytania”, w którym bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Bruciak (kl. IIb ), II miejsce zajęła Magdalena Iżuk (kl.IIf), a trzecie Kacper Pasierbowicz (IIb), wyróżnienie otrzymał Jakub Kubas (Ib). Udział wzięło 18 uczniów. Konkurs przeprowadzili: p.Halina Skibińska, p.Anna Stefańska, p. Czesław Skibiński

Środa upłynęła pod hasłem: ,,Sprawność i odpowiedzialność”. Obowiązywał strój sportowy. Zwracano szczególną uwagę na stosowanie zasad fair play na lekcjach w-f oraz przerwach. Finałem były wybory ucznia ,,Mistrz fair play”. Tytuł ten zdobyły; Magdalena Iżuk (klasa 2F) oraz Jagoda Hanuszewicz (klasa1A). Konkurs przeprowadziły panie: Marta Gotfiried oraz Małgorzata Januszkiewicz

W czwartym dniu Tygodnia dobrych manier, pod hasłem ,,Jak jeść zdrowo, smacznie i kulturalnie?” odbyła się degustacja zdrowej żywności. Odpowiedzialne: panie: Maria Brudek-Filarowska, Jadwiga Dąbrowska-Juśkiwicz, Halina Skibińska i Anna Stefańska. Stoiska ze zdrową żywnością obsługiwały uczennice: Beata Biel, Laura Przyjemska (kl.3d), Katarzyna Górska oraz Eliza Wiśniowska (3f). Nauczyciele, w szczególności w-f oraz biologii, przeprowadzili krótkie pogadanki nt. w zdrowym ciele zdrowy duch. Pielęgniarka szkolna p. Władysława Cybulak wykonała gazetkę tematyczną, przeprowadziła pogadankę w klasach trzecich nt. zdrowego odżywiania. Obowiązywał strój na co dzień i od święta.

W piątek dużą popularnością wśród młodzieży cieszył się konkurs o tytuł ,,Mistrza dobrych manier”, którego celem było uświadomienie celowości dobrych zachowań między ludźmi, stosowanie zwrotów grzecznościowych oraz uświadomienie, co to znaczy być kulturalnym. Udział wzięło 38 gimnazjalistów. I miejsce zajęła Aleksandra Bruciak (kl. IIb ), II miejsce zajęła Magdalena Iżuk (kl.IIf), a III zajął Kacper Pasierbowicz (IIb), wyróżnienie otrzymał Jakub Kubas (Ib). Sandra Pazgan
BO POEZJA JEST WŚRÓD NAS... MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Images: kuratorium.jpg27 lutego br. odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa uczniów, w skład której wchodzili: Amelia Wojciechowska (2F), Michał Kownacki (3B), Aleksandra Banasiewicz (2C), Tomasz Ratajczak (3B), Wojciech Zagała (3F), Weronika Wrońska (2E) oraz przedstawiciele poezji śpiewanej: Magdalena Nowak (3A), Monika Kulińska (3B), Izabela Krawczyk (2E). Uczestnicy konkursu rywalizowali z uczniami z oławskiego   Gimnazjum nr 2. Cała impreza odbyła się w Sali Rycerskiej, w której spotkało się dziewiętnastu najlepszych recytatorów. Uczniów oceniało jury w składzie: pani Karolina Mruk, pani Elżbieta Leś oraz pani Elżbieta Marczyńska. Uczestnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W czasie konkursu mogliśmy przekonać się, czym tak naprawdę jest poezja. Każdy z uczniów marzył o głównej nagrodzie, jaką był tytuł laureata.

Po prezentacji gimnazjalistów, jury miało za zadanie wybrać pięciu najlepszych. Nie było to łatwe, ponieważ wszyscy zasługiwali na wyróżnienie. Po burzliwych obradach komisja wybrała uczniów, którzy będą występować w kolejnym etapie konkursu. Z naszej szkoły tytuł laureata powędrował do Magdaleny Nowak (3A) oraz Amelii Wojciechowskiej (2F). Dodatkowo jury wręczyło trzy wyróżnienia, które otrzymali: Tomasz Ratajczak (3B), Wojciech Zagała (3F), Monika Kulińska (3B).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji!

Weronika Wrońska

Zasady rekrutacji do klas 1
WIĘC CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT...

WIĘC CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT...

Images: praga1.jpg25 lutego br. w hotelu Marta odbył się „Wieczór przy świecach” zorganizowany przez Hospicjum Domowe w Oławie działające przy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Wieczór ten odbył się w ramach kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych i cierpiących.
Spotkanie otworzył wykład polonisty, pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego, Bogusława Bednarka. Po nim rozstrzygnięty został konkurs na małą formę literacką „Więc chodź, pomaluj mój świat”, który został przeprowadzony w szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu oławskiego.
Po wręczeniu nagród odczytano wybrane fragmenty prac laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum. Oto oni oraz fragmenty ich prac:
Wycieczka do Weny
Images: dm2015.jpgDnia 24 lutego 2015 klasa IIIc wraz z wychowawcą panią Joanną Porcenaluk i panią pedagog Haliną Skibińską wybrała się na wycieczkę do fabryki reklamy "Wena". Zobaczyliśmy jak wygląda codzienna praca w tym zakładzie. Widzieliśmy ogromne drukarki które mogą drukować zarówno na papierze jak i na drewnie czy szkle. W ostatnim pomieszczeniu znajdowały się stare auta, które na wszystkich wywarły kolosalne wrażenie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję spotkać właściciela firmy, z którym krótko rozmawialiśmy. Na koniec pani, która nas oprowadzała zrobiła nam zdjęcie na zewnątrz budynku w kształcie samochodu. Zdjęcie zostało potem poddane korekcie graficznej, a następnie wydrukowane. Każdy z osobna dostał mały upominek. Wycieczka podobała się wszystkim.

Pozdrawiam, Ala Karaszowska
Wywiadówka

12 marca - czwartek o godz. 17.00 odbędą się klasowe zebrania rodziców - wywiadówki
oraz
konsultacje rodziców z nauczycielami.

ZAPRASZAMY

Konkurs ekologiczny ,,Zielony Las'' już trwa!

Konkurs ekologiczny ,,Zielony Las” – już trwa!

W listopadzie 2014r. ruszyła XIII edycja konkursu Zielony Las! Segregujemy makulaturę, butelki PET i baterie. Rywalizują placówki i klasy. Konkurencja przebiega na poziomie gmin. Zwycięży ta szkoła lub klasa, która uzbiera największą ilość punktów.

Images: praga1.jpg

Bądź eko! Pokaż, że segregacja śmieci jest konieczna i przynosi wiele dobrego, zarówno Tobie, Twoim bliskim, jak i całej gminie oraz środowisku.
Dołącz do wspólnego sprzątania Ziemi.!
Wystarczy wziąć udział w konkursie "Zielony Las" - do 30 czerwca 2015r.

Zbieramy makulaturę, butelki PET oraz zużyte baterie

Makulatura powinna być czysta i przewiązana sznurkiem lub zebrana w kartonach. Butelki PET powinny być czyste, suche, zgniecione i pakowane w workach lub w kartonach.

Punkty przyznawane będą za każdy kilogram wg poniższych zasad:

Nazwa surowca Jednostka Ilość punktów
Makulatura 1kg - 1 pkt.
Zużyte baterie 1 kg  - 3 pkt.
Butelki plastikowe PET 1 kg  - 3 pkt.

Za przekazanie surowców ZGO Gać dokona zapłaty przekazującej szkole wg cennika skupu surowców obowiązującego w dniu 01.06.2015

Koordynatorem konkursu jest opiekun Samorządu Uczniowskiego Jadwiga Dąbrowska-Juśkiewicz

Images: praga1.jpg

 

Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA

„Góra Grosza 2015r.”-XVI edycja

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Akcja została przeprowadzona w dniach 24 XI – 5 XII 2014 r. W sumie usypaliśmy dosyć sporą górę monet na sumę 956 zł 15 gr. Po przeliczeniu pieniędzy sporządzony został protokół zbiórki, a monety zapakowane w worki i włożone do trzech paczek, które odebrała firma kurierska - 9 stycznia 2015 r.

Ranking klas, które włączyły się w akcję:

1. klasa IID – 146,40 złotych

1. (w przeliczeniu na jednego ucznia) klasa IF - 142,87 złotych

3. klasa IIIF – 98,33 złotych

4. klasa IIE – 95,75 złotych

5. klasa IIID – 84,47 złotych

6. klasa IB – 72,71 złotych

7. klasa ID – 58,05 złotych

8. klasa IIIC- 56,43 złotych

9. klasa IIC – 44,88 złotych

10. klasa IIB – 30,00 złotych

11. klasa IC – 27,53 złotych

12. klasa IA – 23,87 złotych

13. klasa IIIE – 17,04 złotych

14. klasa IIIA – 16,57 złotych

15. klasa IIIB – 15,41 złotych

16. klasa IE – 11,27 złotych

17. klasa IIF – 6,85 złotych

18. klasa IA – 5,45 złotych

 

Nadzór nad akcją sprawowała pani Jadwiga Dąbrowska-Juśkiewicz (opiekun SU)

Wycieczka do Berlina
Images: praga1.jpg
Zwyczaje świąteczne i geneza kolęd

Images: praga1.jpg19 grudnia 2014 roku w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra miał miejsce apel. Występowały klasy I oraz III. Podczas przedstawienia omawiano zwyczaje oraz ciekawostki związane ze świętami oraz sylwestrem. Zaczęto od występu chóru szkolnego, a zakończono wypowiedzią pani Dyrektor Barbary Turczynowskiej. Przygotowaniem apelu zajęły się klasy I i III wraz z nauczycielami, a przedstawienie oglądała cała szkoła. Przedstawienie było bardzo dobrze zorganizowane. Świadczy o tym bardzo dobre przygotowanie scenografii, strojów oraz poziom recytacji aktorów.

Michał Dołchoń, kl. III f

Przetłumacz stronę

NiezbędnikLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 684,298 Unikalnych wizyt