Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie

Dolnośląski Kurator Oświaty co roku organizuje konkurs "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo", skierowany do szkół z terenu naszego województwa. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiły 93 szkoły i placówki oświatowe (w tym 24 gimnazja). Wśród 13 gimnazjów nagrodzonych certyfikatem "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo" znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Ten sam certyfikat przyznano Gimnazjum nr 1 w czerwcu 2011 r. Ponieważ jego ważność trwa trzy lata, w tym roku szkolnym szkoła podjęła powtórne starania o jego uzyskanie. Certyfikat zaświadcza, że system działań podejmowanych w Gimnazjum nr 1 na rzecz bezpieczeństwa spełnia standardy jakości i efektywności. Uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpi 23 czerwca 2015r. we Wrocławiu z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty.Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/

Zakończenie roku szkolnego

Uwaga


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
22 CZERWCA (PIĄTEK)


GODZINA 8:15 SALA GIMNASTYCZNA
KLASY 7 i II GIM


a następnie spotkanie w wychowawcami w salach:
7 A - 113

7 B - 67

7 C - 138

7 D - 136

7 E - 114

7 F - 137

7 G - 103 A


II A - 25

II B - 68

II C - 130

II D - 110


GODZINA 10:00 SALA GIMNASTYCZNA
KLASY III GIM
ORAZ
OP A, OP B, KL. 1 A

a następnie spotkanie w wychowawcami w salach:


III A - 126

III B - 112

III C - 115

III D - 134

III E - 133

Koniec roku bez kwiatka

UWAGA!

Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Rodziców i Uczniów naszej szkoły
o włączenie się w kolejną edycję akcji

„KONIEC ROKU SZKOLNEGO
BEZ KWIATKA”

Jeśli chcesz wyrazić wdzięczność pracownikom naszej szkoły, a przy okazji

zostać darczyńcą IX akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”,

22 czerwca br. wrzuć

symboliczną złotówkę do puszek naszych wolontariuszy

DZIĘKUJEMY!

Konkursy filmowe

Laureaci konkursów filmowych

SP 6 NA CZERWONYM DYWANIE


Młodość kieruje się swoimi prawami i zainteresowaniami. W ich obszarze na pewno znajdują się najnowsze technologie, które z kolei powiązane są z X Muzą, czyli kinem. Ci sprawni w montażu, świetnie dogadują się z autorami scenariuszy i wspólnie tworzą dzieła, które później stanowią przepustkę na czerwony dywan.

Taką grupę szczególnie zainteresowaną filmem tworzą uczniowie klas gimnazjalnych w obecnej Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Ich eksperymenty z animacją w ramach szkolnego koła filmowego (opiekunowie – Artur Nawrocki i Anna Kirkiewicz) zaowocowały III miejscem Jakuba Smolarczyka z kl. IIa w VII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Lektury w kadrze”.  Kuba przygotował animowaną wersję bajki I.Krasickiego pt. „Wstęp do bajek”.

W tym samym konkursie grupa dziewczyn z kl. IIIb w składzie: Patrycja Bagińska, Sandra Grabarczyk, Dominka Greń, Dominika Klauza, Beata Hutniczak i Aleksandra Turowska otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny, eksperymentując z „Zemstą” A.Fredry, nagrały własną wersję szkolnej lektury. Prawdopodobnie to piękne stroje, humor i biegły montaż dał dziewczynom wyróżnienie. Obie nagrody wręczono laureatom podczas uroczystej gali w Łodzi, która miała miejsce w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Konkurs organizuje Liceum Ogólnokształcące MIKRON w Łodzi pod patronatem honorowym m.in. łódzkiej Szkoły Filmowej.

Na czerwony dywan zaproszona została również Oliwia Niepsujewicz z kl.
III b. W VIII Wojewódzkich Konkursach „Wędrówki szlakiem wartości” została ona laureatką konkursu filmowego. I nagrodę wywalczyła filmem o swojej mamie pt. „To wszystko dzięki niej…”, którą odebrała z rąk organizatorów – przedstawicieli fundacji „PAX ET BONUM” - w auli PWT we Wrocławiu.

Ostatnią z filmowo uzdolnionych laureatek jest Angelika Winczura z kl. II a. Za animację o podróżach A.Mickiewicza otrzymała I miejsce w Powiatowym Konkursie: Mickiewicz. To lubię! Konkurs już po raz trzeci zorganizowało CKZiU w Oławie.

Tegoroczne „Oskary” w filmowych konkursach dla gimnazjalistów rozdane. Ich laureatom ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie oraz opiekunom (J.Szewczyk i A.Nawrocki) gratulujemy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


Red. „Olimpii”

Fot. Ewa Grzeszek

 

 

 

 

 

Mickiewicz - To lubię!

Finał III Powiatowego Konkursu o Mickiewiczu

MICKIEWICZ. TO LUBIĘ!

 

7 czerwca w Oławskim Centrum Kształcenia Ustawicznego odbył się III Powiatowy Konkurs „Mickiewicz. To lubię!”. Nasi uczniowie wzięli w nim udział we wszystkich kategoriach.

Najbarwniej zaprezentowali się uczniowie kl. II b, startujący w kategorii kulinarnej, którzy w konkursie zostali wyróżnieni:


  • OLIWIA ŻAROWSKA
  • DARIA CHODOROWSKA
  • MIKOŁAJ ZABOROWSKI


Konkurs miał radosny przebieg również dla uczennicy klasy II:

  • ANGELIKI WINCZURY,


która zajęła I miejsce w kategorii artystycznej za film animowany o Adamie Mickiewiczu.


Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, szczególnie tym wyróżnionym i nagrodzonym. Jednocześnie dziękujemy uczniowi kl. IIb:

  • KAJETANOWI KRAKOWSKIEMU

za nieocenioną pomoc i dyżur medialny podczas finału konkursu.

Matematyczno przyrodnicze duety

V POWIATOWY INTERDYSCYPLINARNY KONKURS


,,MATEMATYCZNO -PRZYRODNICZE DUETY

 

Dnia 16.05.2018r. w leśniczówce ,,Hubertówka” w Janikowie odbył się V powiatowy interdyscyplinarny konkurs „Matematyczno-przyrodnicze duety” klas II (w kategorii gimnazjów). Naszą szkołę reprezentowali Jakub Rękas i Robert Śliwak (kl.II B). Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli ze SP w Bystrzycy we współpracy z Nadleśnictwem Oława. Nie było łatwo. Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii oraz zagadkami leśnymi i krzyżówką z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Na każdym stanowisku pracowali tylko 10 minut. Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Po zakończeniu zmagań uczniowie udali się na poczęstunek, a w tym czasie Komisja Konkursowa oceniła prace. Nasz duet zajął zaszczytne I miejsce. Opiekunem uczniów była nauczycielka fizyki Jadwiga Dąbrowska-Juśkiewicz.

V Konkurs Profilaktyczny

„NIE DAJ SIĘ WKRĘCIĆ, zakręcić i wykręcić”

 

Dnia 30 maja 2018r. odbył się V Powiatowy Konkurs Profilaktyczny organizowany przez Gminną Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów oraz Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane z szeroko pojętym hasłem profilaktyki. Każdy zespół prezentował również wcześniej przygotowany wiersz związany z zagrożeniami środkami psychoaktywnymi jak i z promowaniem zdrowego stylu życia. Do punktów zdobytych przez zespół doliczano również punkty przyznane za rebus związany z problematyką uzależnień, z którym zespół musiał przybyć na konkurs.

Zadania oceniali przedstawiciele: Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii – Jolanta Malanowska oraz Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej - Alina Ziółkowska,. Komisja zgodnie stwierdziła, iż uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy, a do tego wykazali się dużą kreatywnością w trakcie rozwiązywania zadań.

Uczennice naszej szkoły: Jagoda Bartkowiak, Natalia Konarska, oraz Wiktoria Mościcka zajęły w nim II miejsce. Autorką wiersza „Póki nie jest za późno” jest Dominika Klauza.

Tekst i fot. Red. Olimpii

Konkurs - Losy Żołnierza Polskiego

Podsumowanie III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Dnia 22 maja 2018 r. w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń laureatom i finalistom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Swoją obecnością, uroczystość uświetnili Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty oraz ppłk Wojciech Czerechowski Prorektor  ds. Studenckich Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczennica kl. VII B Kamila Wozniak została laureatką tego prestiżowego konkursu. Opiekunem uczennicy była nauczycielka historii Lidia Szeligiewicz. Serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i osiągniętych wyników. Dziękujemy także jej rodzicom za wsparcie jakiego udzielali Kamili w przygotowaniach do kolejnych etapów konkursu.

Images: praga1.jpg

Święto 3 Maja

3 Maja – Święto Uchwalenia Konstytucji

Kiedy i jak obchodzimy święto narodowe?


 

Święto narodowe, które obchodzimy 3 maja, to pamiątka uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.  Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku, a uroczystość ku jej czci wprowadzono w roku 1919.
Z tej okazji organizowane są oficjalne obchody, głównie o charakterze wojskowym.

Images: praga1.jpg

Uroczystość w Oławie rozpoczęła się w południe, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Pomnikiem Losów Ojczyzny. Przybyłych powitała Anna Ślipko – dyrektor oławskiego Centrum Sztuki. Mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji społecznych, przedsiębiorstw, firm,  instytucji, służb mundurowych i placówek oświatowych wspólnie świętowali uchwalenie Majowej Konstytucji. Prawdziwą ozdobą obchodów okazał się program artystyczny przygotowany przez najmłodszych i najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, którymi opiekowały się nauczycielki – Małgorzata Januszkiewicz i Anna Makarowska. Pięknym akcentem uroczystości było również wypuszczenie 100 gołębi pocztowych dla uczczenia obchodzonej w tym roku 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość zakończyła specjalna msza święta w sanktuarium Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia.

-Wystąpić z tańcem przed taką publicznością i z takiej okazji to zaszczyt – stwierdził po oklaskach zebranych Piotr, uczeń II kl. gimnazjum.

-Nigdy nie brałam udziału w takich obchodach, lecz taniec uczniów tak mnie zachwycił, że odtąd będę przychodziła pod Pomnik Losów Ojczyzny co rok – dodała mama Natalii.

-Ze wzruszenia nie mogę mówić... – spuentowała babcia Kacperka, jednego z najmłodszych uczestników programuJ


Tekst i fot. Ewa Pawliszyn

 

Chrońmy Ziemię

17. 04. 2018 r. w oddziałach przedszkolnych 0 ,,A'' i 0 ,,B'' odbyły się zajęcia ekologiczne "Chrońmy Ziemię".

Dzieci rozpoznawały pozytywne i negatywne zachowanie wobec przyrody, konieczność dbania o lasy, powietrze, wodę.

Uczyły się segregowania odpadów.

Images: praga1.jpg

Asia Zabłocka

Myślę i odkrywam

24. 04. 2018 r. - ,,Myślę, działam, odkrywam''. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 ,,B'' brały udział w konkursie rozwijającym spostrzegawczość, zapoznały się z książkami obrazkowymi typu ,, Szukaj i znajdź ''.

Świetnie współpracowały w grupach i uczyły się szybkiego reagowania.


Images: praga1.jpg

Images: praga1.jpg

 

Images: praga1.jpg

 

Images: praga1.jpg

 


Asia Zabłocka

Matematyka w obiektywie

XI Powiatowy Konkurs Fotograficzny

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

 

17 kwietnia odbyło się  podsumowanie kolejnej edycji konkursu fotograficznego organizowane przez LO nr 1 w Oławie. Tematem tej edycji była "Matematyka w obiektywie". Zdjęciem pt. „Symetria” Jakub Małecki z II d zajął wywalczył sobie 2 miejsce.

Images: praga1.jpg

Gratulujemy

Konkurs Mickiewiczowski

Powiatowy Konkurs Mickiewiczowski

JULKA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOHATERKĄ

„PANA TADEUSZA”


Images: praga1.jpg

10 maja Julia Pajer, Małgosia Bienias i Zuzanna Flis reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Mickiewiczowskim. Konkurs skierowany był do humanistów z klas II gimnazjum i obejmował dwie kategorie – wiedzę polonistyczną oraz artystyczną.
W I kategorii Dziewczyny zdobyły IV miejsce, a w II bezkonkurencyjna okazała się Julka, która wcieliła się w postać Telimeny. Jej skierowane do Tadeusza słowa wzbudziły taki zachwyt uczestników oraz Jury, że zapewniły Dziewczynom nagrodę specjalną. Gratulujemy!

Images: praga1.jpg

„Tego chciałam - krzyknęła - ha, języku smoczy!

Serce jaszczurcze! To nic, żem tobą zajęta

Wzgardziła Asesora, Hrabię i Rejenta,

Żeś mnie uwiódł i teraz porzucasz sierotę,

To nic! Jesteś mężczyzną, znam waszą niecnotę,

Wiem, że jak inni, tak ty mógłbyś wiarę złamać,

Lecz nie wiedziałam, że tak podle umiesz kłamać!

Słuchałam pode drzwiami stryja! więc to dziecko?

Zosia? wpadła ci w oko? i na nią zdradziecko

Dybiesz! Zaledwieś jedną nieszczęsną oszukał,

A jużeś pod jej bokiem nowych ofiar szukał!

Uciekaj, lecz cię moje dościgną przeklęctwa -

Lub zostań, wydam światu twoje bezeceństwa;

Twe sztuki już nie zwiodą innych, jak mnie zwiodły!

Precz! gardzę tobą! jesteś kłamca, człowiek podły!" /A.Mickiewicz, „Pan Tadeusz”


Fot. i tekst Red. Olimpii

Spotkanie z autorem

Spotkanie z autorem

ŻYWIOŁOWO O POLSCE

Images: praga1.jpg

23.04.2018 klasy VII b i VII f udały się do Biblioteki Miejskiej „Koronka”. Odbyło się tam spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem tryptyku Trzy żywioły: „Matuszka Rosija - pierwszy żywioł”, „Niemcy - drugi żywioł”, „Islandia - trzeci żywioł”.

Autor przyjechał promować swoją nową książkę pt. „Polski żywioł”. W czasie spotkania pisarz ciekawie i z pasją opowiadał nam o miejscach w Polsce, które odwiedził. Jego emocjonalny stosunek do tematu zachęcił nas do sięgnięcia po opracowania z historii Polski oraz odwiedzenia takich miejsc jak Kazimierz nad Wisłą czy klasztor benedyktynów w Tyńcu.

Images: praga1.jpg

Tekst. Maja Gut

Fot. Patryk Warwas i p.Lucyna Nowak

XIV Dolnośląski Konkurs Literacko - Dziennikarski

XIV Dolnośląski Konkurs Literacko - Dziennikarski MOJA MAŁA OJCZYZNA

 

MARTA I NATALIA NAJLEPSZE


27 kwietnia miała miejsce gala rozdania nagród w Dolnośląskim Konkursie Literacko - Dziennikarskim MOJA MAŁA OJCZYZNA im. Beaty Jaroszewskiej. Nagrodę główną i tytuł MŁODE PIÓRO 2018 zdobyła Marta Maziarz z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, a Natalia Hołówka z tej samej klasy zajęła trzecie miejsce w kategorii gimnazjów.

Images: praga1.jpg

Na XIV Konkurs Literacko - Dziennikarski Moja Mała Ojczyzna 2018 im. Beaty Jaroszewskiej dla uczniów z Dolnego Śląska wpłynęło 46 prac z całego województwa. Laureatów wyłonili jurorzy w składzie: Karol Maliszewski – poeta, prozaik, krytyk literacki, Tomasz Leśniowski – poeta, dziennikarz, Rafał Różewicz - poeta. Finałowa gala odbyła się w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich.

Images: praga1.jpg

Marta laury zwycięstwa wywalczyła sobie wywiadem z tatą, panem Marcinem Maziarzem, współzałożycielem oławskiego zespołu Bez Nas Wy? i współtwórcą Klubu Skrzydlatych, klimatycznego miejsca w lokalnym Ośrodku Kultury. Miejsca, które przez ponad dekadę odgrywało ważną rolę w życiu kulturalnym Oławy. Miejsca, które uskrzydliło niejednego młodego artystę oraz serca tych, którzy przez te wszystkie lata przychodzili po duchową, artystyczną strawę. Natalia z kolei przygotowała reportaż pt. „Kolędy dla Doroty”, w którym pokazała, jak od kuchni wyglądało nagrywanie kolęd dla pani Doroty Sobczak, chorej mamy jej klasowego kolegi, której historia poruszyła serca nie tylko oławian.


MARCIE I NATALII ŻYCZYMY

KOLEJNYCH LITERACKO – DZIENNIKARSKICH SUKCESÓW!

Red. Olimpii

Fot. Jolanta Szewczyk

 

Konkurs o J. Kaczmarskim

VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Twórczości Poetyckiej J.Kaczmarskiego

 

HELENA KOCHA JACKA!

Jacka Kaczmarskiego – gwoli ścisłości. - Moje zainteresowanie nim liczy ponad dwa lata – mówi Helena Mościbrodzka, uczennica kl. III d naszej szkoły. - Miłość do tego barda narodziła się po obejrzeniu filmu biograficznego. Zafascynowały mnie jego teksty i muzyka. Teraz nawet próbuję trochę nauki na gitarze. Udział w konkursie był dla mnie okazją do poszerzenia wiedzy o Kaczmarskim i poznania jego pasjonatów, co obecnie nie jest wcale takie oczywiste.

Miłość Heleny do Jacka Kaczmarskiego zaowocowała jej udziałem w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Twórczości Poetyckiej J.Kaczmarskiego. Finał konkursu odbył się 06.04.2018r. w Krakowie, ponieważ jego organizatorem jest Centrum Młodzieży z Krakowa. Na ścisły finał przybyło siedem osób z terenu całej Polski – w tym nasza Helena. Były to eliminacje ustne, które wyłoniły 3 laureatów.

Images: praga1.jpg

Wśród finalistów Helena była jedyną gimnazjalistką, gdyż konkurs przeznaczony jest dla szkół ponadgimnazjalnych. Helena do konkursu zakwalifikowała się dzięki wiedzy merytorycznej. Przygotowana przez nią praca pt. „Ach, jakbym chciała być jak oni” – poetycki głos Jacka Kaczmarskiego o samotności i wyobcowaniu człowieka (opiekun merytoryczny p. B.Chmiel), przekonała organizatorów do zrobienia wyjątku i po osobistej prośbie uczennicy umożliwiono jej rywalizację ze starszymi kolegami. W tym roku Helena znalazła się wśród finalistów, ale wraz z nią mamy nadzieję, iż za rok będzie wśród laureatów, czego serdecznie jej życzymy i gratulujemy tegorocznego sukcesu.


Red. Olimpii

Fot. Archiwum H.Mościbrodzkiej

List Minister Edukacji

Images: praga1.jpg

Images: praga1.jpg

Wizyta w jadłodajni Caritas

Images: praga1.jpg

27.03.2018 r. oddział przedszkolny 0"B" odwiedził oławską jadłodajnie Caritas. Dzieci mogły zobaczyć jak są przygotowywane posiłki dla potrzebujących. Zajmuje się tym pani Agnieszka, która dba o to aby nikt nie wyszedł głodny. Przedszkolaki przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które będą przekazane w paczkach dla osób korzystających z jadłodajni.

Images: praga1.jpg

 Dnia 27.03.2018 r. oddział przedszkolny 0"B" odwiedził Urząd Miejski w Oławie. Dzieci zostały przywitane przez zastępce burmistrza Małgorzatę Pasierbowicz i Andrzeja Mikode. Mogły zobaczyć gabinet burmistrza i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową.


Images: praga1.jpg


Images: praga1.jpg

Pierwszy dzień wiosny

Wiosna, ach to Ty! - ,,Mam talent”

20.03.2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie wiosny, które zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z Panią Jadwigą Dąbrowską-Juśkiewicz. Autorką scenariusza była Nikola Grześkowiak.

Niektórzy uczniowie pierwszy dzień wiosny świętują poprzez chodzenie na wagary, czyli uciekanie z lekcji. W naszej szkole obchodzi się go nieco inaczej, a mianowicie uczniowie występują na scenie i prezentują swoje talenty.

Widzowie podziwiali występy – prowadzących (Nikola Grześkowiak i Jacek Kudela), aktorów skeczy, tych którzy śpiewali, grupę taneczną, klasowych mądrali. Uczniowie brali również udział w wielu konkursach tj. bieg z jajkiem na łyżeczce, obieranie ziemniaków plastikowym nożem na czas, karaoke czy też projektowanie strojów tylko i wyłącznie z gazet oraz taśmy klejącej, występy klasowych modelek/modeli. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że za takie przywitanie wiosna odpłaci nam się piękną pogodą i kwiecistymi zapachami.

Funkcjonowała również kawiarenka, w której sprzedawane były pyszne ciasta i soki.
Pamiątkowe fotki wykonała Aleksandra Adamczyk z klasy 3a.

Images: praga1.jpg

Marsz żonkilowy

Piąty Oławski Marsz Żonkilowy odbył się we środę, 4 kwietnia. Jego celem było wyrażenie naszej solidarności z osobami chorymi na choroby nowotworowe. W Marszu naszą szkołę reprezentowała kl. VII c, która ładnie prezentowała się z własnoręcznie wykonanymi żonkilami. Po Marszu kwiaty zostały zebrane przez organizatorów i będą rozdane darczyńcom, którzy w czasie kwesty 22 i 29 kwietnia przy oławskich kościołach wesprą materialnie podopiecznych hospicjum.    

Klasa VII c.

Images: praga1.jpg

 

Biblos2018

Finał XIII Powiatowego Konkursu Biblijnego BIBLOS

Biblijna matematyka

 

Pod tym hasłem w środę (7 marca) upłynął finał XIII Powiatowego Konkursu Biblijnego "Biblos", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wiceburmistrz miasta – pani M.Pasierbowicz, przedstawicielek Rady Rodziców SP 6 – pań I.Żydowskiej i E.Bagińskiej oraz przedstawicieli mediów.

Konkurs rozpoczęła pani B.Turczynowska – dyrektor SP 6, która przedstawiła ideę konkursu oraz powitała wszystkich zebranych. Następnie pani M.Pasierbowicz skierowała słowa uznania wobec organizatorów Biblosa oraz uczestników konkursu, którzy co roku przyjeżdżają na ten trudny konkurs świetnie przygotowani. Uczestnicy konkursu wysłuchali także koncertu przygotowanego przez zespół wokalny pana W.Żołyńskiego (nauczyciela SP 6 w Oławie).

O laury zwycięstwa walczyło sześć trzyosobowych drużyn ze szkół z całego powiatu oławskiego. Uczestnicy chwalili się wiedzą, autorskimi zagadkami przygotowanymi dla przeciwników oraz artystyczną wizją wybranego tekstu biblijnego. Po dogrywce na podium stanęły drużyny - Gminnej SP im. Polskich Noblistów w Oławie (op. M.Białucka) –
I miejsce, SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków Oławie (op. E.Piękoś) - II miejsce, SP im. Jana Pawła II w Domaniowie  (op. D.Matyjewicz) - III miejsce.

Images: praga1.jpg

Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik Biblosa wyszedł z nagrodą. Wśród fundatorów nagród znaleźli się:  parafia śś. ap. Piotra i Pawła, parafia NMP Matki Pocieszenia, Urząd Miejski w Oławie, Rada Rodziców i Dyrekcja SP 6 w Oławie i SP im. A. Mickiewicza w Wierzbnie, pizzeria Hades, kawiarnia CafeMania i Centrum Sztuki. XIII Biblos zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich obecnych.


W skład zwycięskiej reprezentacji naszej szkoły weszły:

Natalia Hołówka, Alicja Rączka, Aleksandra Turowska,

i Małgorztata Bienias (rezerwa).Red. Olimpii

Fot. Xavier Suchodolski

 

Piłka ręczna

Świat szkolnego sportu

AWANS PIŁKAREK I PIŁKARZY RĘCZNYCH

 

1.03.2018 w hali sportowej OCKF w Oławie odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, które zakończyły się naszą wygraną oraz awansem do finału powiatowego. Ze Szkołą Podstawową nr 3 dziewczęta wygrały 5:3, a chłopcy 10:9.

Skład drużyny chłopców:

Lubecki Bartosz, Trznadel Jakub, Senyszyn Gabriel, Dulęba-Żydło Mateusz, Sukacz Aleksander, Miller Maciej, Porębski Przemek, Sputo Maks, Kudela Jacek, Słabicki Hubert, Jadach Łukasz, Jaziennicki Kacper, Walczak Radosław, Gęsior Szymon.

Skład drużyny dziewcząt:

Stempin Magda, Płochow Karolina, Janicka Ola, Grześkowiak Nikola, Lipińska Ala, Kułakowska Maja, Stempin Marta, Pawłowska Amelia, Winogradow Natalia, Bień Paulina, Kalka Hanna, Krawczyńska Julia, Kramarczyk Paulina, Krasik Oliwia, Pawlak Julia, Suchodolska Karolina.

Opiekunowie drużyn: Miłosz Solarski (chłopcy) i Jan Piechowicz (dziewczęta).


W najbliższy wtorek, 6 marca, o godz. 10:00 w hali sportowej OCKF w Oławie dziewczęta rozegrają finał powiatowy, który chłopców czeka tydzień później.

Zapraszamy na stronę internetową www.szs.futbolowo.pl, gdzie na bieżącą podawane są komunikaty z wszystkich zawodów Szkolnego Związku Sportowego w Oławie i na stronę facebookową: www.facebook.com/szsolawa


M. Solarski

 

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,789,985 Unikalnych wizyt