02-09-2014 03:46
O szkole

· Gimnazjum nr 1
· Historia
· Kadra Pedagogiczna
· Wychowawcy
· Samorząd uczniowski
· Kontakt
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
· Humanistyczne co nieco...
· Koło geograficzne
· Biblioteka
· Archiwum
· Galeria zdjęć
Dokumenty
· wzór zgłoszenia
· Ubezpieczenie
· WSO
· Statut Gimnazjum
· Kryteria ocen zachowania
· Regulamin wycieczek
· Procedury egzaminacyjne
· Program wychowawczy
· Regulamin SU
· Regulamin Rady Rodziców
· Harmonogram konkursów
· Zajęcia techniczne
Bieżący rok szkolny
· Rodzicielskie SOS
· Harmonogram konkursów
· Plan lekcji
· Dni wolne od zajęć
· Opłaty
· Podręczniki 2014-2015        klasa 1
· Podręczniki 2014-2015        klasa 2
· Podręczniki 2014-2015        klasa 3
· Zajęcia pozalekcyjne
· Konsultacje dla rodziców
· Konsultacje dla uczniów
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
Konkursy

· Konkurs wiedzy o krajach       anglojęzycznych - zakres       materiału
Losowa Fotka
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9
· Najnowszy użytkownik: Pawel
Powitanie


Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015


Images: praga1.jpg
Dyrektor i rada pedagogiczna Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków
zaprasza uczniów,
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 - 2015,
które odbędzie się dnia 1 września 2014 r. o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Po uroczystym apelu,
uczniowie klas pierwszych będą pisać test z języka obcego.

Bal gimnazjalistów

Images: praga1.jpg
Wykaz podręczników 2014-2015
Poniżej znajdują się hiperłącza do plików w formacie pdf z wykazem obowiązujących podręczników w roku szkolnym 2015-2015.


klasa 1
klasa 2
klasa 3


Bardzo prosimy o powstrzymanie się od kupowania podręczników do nauki języków obcych.

Obowiązujące podręczniki do nauki j. angielskiego i j. niemieckiego dla poszczególnych grup zaawansowania, ustali nauczyciel w pierwszych dniach września
Kiermasz używanego podręcznika
Images: praga1.jpgZapraszamy
na

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW,

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W GIMNAZJUM NR 1 W OŁAWIE


w dniach 16 i 17 czerwca w godzinach 8.00 - 14.00
w bibliotece szkolnej


Akcja stań po zielonej stronie mocy - czerwiec

Akcja stań po Zielonej Stronie Mocy

wyniki z dnia 01 czerwca 2014r.

 

 

Miejsce
w szkole

Miejsce
w powiecie

Miejsce
w województwie

Klasa

Wynik

1

3

188

1 F

1700

2

5

322

3 D

927

3

6

326

2 D

902

4

8

366

2 E

769

5

11

439

1 D

621

6

12

450

3 E

611

7

17

642

3 C

375

8

18

643

2 C

374

9

19

670

1 E

342

10

23

789

1 C

242

11

25

824

3 F

226

12

29

976

3 B

150

13

33

1059

1 B

110

14

34

1065

2 A

107

15

35

1088

2 F

98

16

36

1118

3 A

87

17

47

1383

2 B

WŁOSKIE ESPRESSO czyli to co najlepsze we Włoszech:

W dniach od 18 maja do 23 maja 2014r. grupa młodzieży wraz z opiekunami p.p. Iwoną Kochutek, Lidią Szeligiewicz i Hanną Jaworską przebywała na wycieczce edukacyjnej we Włoszech. Celem wycieczki była realizacja podstawy programowej, między innymi, z takich przedmiotów jak: historia i geografia. Trasa wycieczki przebiegała przez następujące miejsca:Werona - Asyż- Monte Cassino - Watykan- Rzym.

Podróż do Włoch upamiętniła, 70 rocznicę zakończenia walk, i uhonorowała tych, którzy przeżyli i tych, którzy oddali swoje życie za wolność.

Na monumencie Cmentarza Polskich Żołnierzy na Monte Cassino widnieje napis:

"Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie za wolność waszą i naszą, my żołnierze polscy oddaliśmy Bogu ducha, ziemi włoskiej ciało, a serca Polsce."Images: praga1.jpg
Rekrutacja do gimnazjum

Szanowni rodzice szóstoklasistów

Dyrektor szkoły informuje, że od 2 czerwca 2014 r. rozpoczyna się rekrutacja do Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie.
Zgłoszenia i wnioski można pobierać od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły: Oława ul. Sportowa 6 od 7. 30 do 15. 30. lub na stronie internetowej szkoły (wzór zgłoszenia).  Ostateczny termin składania wniosków/zgłoszeń upływa 26 czerwca 2014r.

Wszelkich informacji dotyczących zasad rekrutacji udziela dyrektor szkoły w godzinach urzędowania.

wzór zgłoszenia

jarmark świąteczny 2014

Jarmark Wielkanocny - 12 04.2014r.

 

Images: praga1.jpgRynek pełen kolorowych pisanek i palm. Świąteczny klimat można było poczuć w samym sercu Oławy.

Jarmark Wielkanocny zorganizowały dwa oławskie urzędy - miasta i gminy. W Rynku postawiono kilkadziesiąt stoisk z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Były barwne pisanki, kolorowe palmy, stroiki, koszyczki i zajączki. Nie zabrakło czegoś dla podniebienia. Domowe słodkości sprzedawały m.in. oławskie szkoły. Swoje dzieła i wypieki przyjechały zaprezentować również sołectwa z Janikowa, Marcinkowic, Domaniowa, Marszowic oraz gmina Jelcz-Laskowice. Był także pokaz carvingu – rzeźbienia w warzywach i owocach oraz pokaz „Wielkanocnego kucharzenia na scenie".

W czasie Jarmarku odbywało się losowanie 4 rodzinnych rejsów po Odrze.

Organizacją stoiska Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie zajęli się – p.Barbara Turczynowska (dyrektor szkoły), p.Jerzy Październik (wicedyrektor), p.Jadwiga Dąbrowska–Juśkiewicz, p.Katarzyna Rakowiecka, p. Elżbieta Zbroniec, p.Zenon Pyszel, uczniowie klas I f i II f oraz przedstawicielka rodziców – p.Judyta  Iżuk. Pozostali rodzice oraz nauczyciele czynnie wspomogli wcześniejsze przygotowania. Niespodzianką okazał się numer specjalny „Olimpii” – oficjalnej gazetki Gimnazjum nr 1. Zawierał on smaki tradycji – WIELKANOC VIPÓW.

JDJ
Foto. Michał Rudnicki
konkurs matematyczno przyrodnicze duety

„Matematyczno - przyrodnicze duety 2014”

Images: praga1.jpg9 maja, w leśnej scenerii "Hubertówki", w Janikowie, odbył się powiatowy konkurs klas drugich „Matematyczno - przyrodnicze duety”. Rywalizowały ze sobą gimnazja nr 1, 2 i 3 z Oławy, nr 1 i 2 z Jelcza – Laskowic, Gimnazjum z Minkowic, Wierzbna oraz z Bystrzycy. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z matematyki, chemii, fizyki, biologii i geografii oraz ciekawymi zagadkami leśnymi. Na rozwiązanie zadań z poszczególnych przedmiotów mieli tylko 10 minut, a trzeba było się spieszyć, gdyż zadania do łatwych nie należały. Na stanowisku „fizycznym” trzeba było nawet wykonać doświadczenie związane z warunkami pływania ciał i do tego wypełnić kartę doświadczenia! Po zakończeniu zmagań uczniowie udali się na drobny poczęstunek, a w tym samym czasie Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili opiekunowie uczniów oceniała prace. Po zakończeniu obrad ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Oławie, drugie Gimnazjum z Bystrzycy, trzecie Gimnazjum nr 1 w Oławie. Dzięki głównemu sponsorowi, EKOGOK w Gaci oraz Nadleśnictwu Oława, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, zestaw zagadek logicznych oraz kilka drobnych upominków.

Izabela Zinkiewicz z klasy 2f i Dominik Cwynar z klasy 2b godnie reprezentowali naszą szkołę. Opiekunką uczniów była Jadwiga Dąbrowska - Juśkiewicz.

Izabela Zinkiewicz

Foto. JDJ

XIV Powiatowy Konkurs Informatyczny
XIV Powiatowy Konkurs Informatyczny rostrzygnięty.


6 maja 2014r. w Gimnazjum nr 1 w Oławie, gimnazjaliści z powiatu oławskiego rywalizowali po raz czternasty w konkursie informatycznym, organizowanym przez Iwonę Kochutek i Jacka Ozgę.


Najlepszymi informatykami na szczeblu gimnazjalnym w powiecie oławskim są: wszyscy z Gimnazjum nr 2 w Jelczu- Laskowicach.

Sponsorami konkursu od lat są: Bank Spółdzielczy w Oławie oraz Urząd Miejski w Oławie.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom konkursu, za zrozumienie i wsparcie.

Images: kuratorium.jpg

Gimnazjum czas zacząć- Dzień Drzwi Otwartych 2014

2 kwietnia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych: „dwójki”, „jedynki” i „piątki” pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli odwiedzili nasze gimnazjum. Na wstępie pani dyrektor Barbara Turczynowska, pani pedagog Halina Skibińska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali wszystkich zaproszonych, przedstawiając program zwiedzania szkoły. Przyszli gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą lokalową, a także jej wyposażeniem.

Szóstoklasiści tuż po przekroczeniu progu naszego gimnazjum udali się do ,,Heliosa”, gdzie obejrzeli film promocyjny naszej szkoły, którego autorem jest Mateusz Październik. Mieli również szansę obejrzenia nagrodzonego pierwszym miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Lektury w Kadrze filmu pt: „Romeo i Julia”, którego autorami są nasi absolwenci. Szóstoklasiści tuż po emisji obu filmów bardzo pozytywnie wyrażali się na ich temat.

Następnym punktem programu był pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic klasy IC pod kierunkiem pani Marty Gotfried. Naszym gościom bardzo spodobał się ten występ. Nagrodzili go gromkimi brawami.

Uczniowie gimnazjum odsłonili przed młodszymi kolegami swoje talenty i zainteresowania. Jedną z atrakcji tego dnia była niezwykła lekcja „Z fizyką na ty!”. Młodzież z kółka fizycznego, pod wodzą pani Jadwigi Dąbrowskiej – Juśkiewicz, udowodniła zebranym, że ten przedmiot wcale nie jest straszny i że można dobrze się bawić wykonując ciekawe eksperymenty poparte scenkami edukacyjnymi. Fizyka wywołująca uśmiech na twarzy ucznia, to rzadki widok.

Kolejną niespodzianką, która zwieńczyła zwiedzanie naszej szkoły, był pokaz doświadczeń chemicznych. Uczniowie z klasy 3B zaskakiwali nas ciekawymi i niebanalnymi efektami swych eksperymentów pod kierunkiem pani Wiesławy Jarosz.

Images: praga1.jpg

Uczniowie zapoznali się także z wystrojem szkoły, który stanowią prace wykonywane w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, trofea naszych sportowców, itd. Zwiedzili również gabinety - w większości wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne.

Mamy nadzieję, że nasi gimnazjaliści, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniu własnych prezentacji, przekonali swoich młodszych kolegów do dobrego wyboru, bo niewątpliwie Dzień Drzwi Otwartych udowodnił, że warto kontynuować edukację właśnie w naszej szkole.


Tekst Weronika WrońskaFoto.
Mateusz Październik i Michał Rudnicki
Maciej Leszko na podium

Images: praga1.jpg21 marca 2014r. w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap okręgowy (wojewódzki) XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia obejmuje 4 etapy: szkolny, rejonowy (powiatowy), okręgowy (wojewódzki) i centralny (krajowy). W tym roku szkolnym nasz rejon w trzecim etapie konkursu reprezentował Maciej Leszko, uczeń klasy
III F Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie.

Promocja zdrowia – w teorii...

Warunkiem udziału w teście sprawdzającym wiedzę na temat zasad zdrowego stylu życia i zagrożeń zdrowotnych, było przygotowanie i przeprowadzenie przez ucznia (samodzielnie lub na zasadzie wpółudziału) dowolnej akcji promującej zdrowie w środowisku szkolnym bądź lokalnym oraz złożenie do komisji okręgowej dokumentacji
z tej akcji. Uczeń pracował pod kierunkiem Marii Brudek-Filarowskiej, opiekuna Szkolnego Koła PCK w Gimnazjum nr 1 w Oławie.

...i w praktyce

Maciej w ramach akcji promującej zdrowy styl życia przeprowadził zajęcia propagujące odpowiednie odżywianie, higienę osobistą i aktywność fizyczną. Takie spotkania z dziećmi odbyły się w Miejskim Przedszkolu nr 4 i Szkole Podstawowej nr 2 (o tych zajęciach pisano w Gazecie Powiatowej-Wiadomości Oławie w artykule „Zdrowe życie według Maćka”, a relacje filmowe można było obejrzeć w programie Oławskiej Telewizji Kablowej).
W Gimnazjum nr 1 Maciej opracował specjalne wydanie gazetki szkolnej „Olimpia”, poświęcone tematyce zdrowotnej. Poruszył problematykę m.in. uzależnień
(szczególnie od nikotyny), prawidłowego odżywiania się - z uwzględnieniem ważnej roli pierwszego śniadania - oraz umieścił wyniki ankiety, którą przygotował, przeprowadził
i opracował na temat aktywności fizycznej gimnazjalistów. Na terenie szkoły uczeń przygotował także gazetkę ścienną na te tematy. Zasady zdrowego stylu życia Maciej Leszko przekazał również mieszkańcom Oławy za pośrednictwem stron internetowych
Gimnazjum nr 1 i Oławskiej Telewizji Kablowej.

Komisja konkursowa etapu okręgowego XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, uwzględniając ocenę akcji promującej zdrowy styl życia oraz wyniki testu na temat zasad zdrowego stylu życia i zagrożeń zdrowotnych, przyznała Maciejowi Leszko III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie

Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków ma Olimpijczyka!

Images: praga1.jpgChoć współczesne olimpiady przedmiotowe noszą nazwę konkursu międzyprzedmiotowego zDolny Ślązak Gimnazjalista, a ich laureaci nie są olimpijczykami lecz zDolnymi Ślązakami, to idea owych konkursów jest identyczna. Wyłaniają spośród najzdolniejszych uczniów naszego województwa jednostki wybitne.

Laureat na 100%

Nasze Gimnazjum, noszące imię Polskich Olimpijczyków, w pracy edukacyjno – wychowawczej przyswoiło sobie myśl Pierre'a Coubertina – „Olimpiady głoszą chwałę intelektu i rozumu”. Ta dbałość o wszechstronny rozwój uczniów co roku owocuje laureatami oraz finalistami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z różnych dziedzin (niektórzy z nich zostają laureatami z kilku przedmiotów jednocześnie). Te osiągnięcia przynoszą zresztą również całkiem wymierne korzyści. Laureaci są zwolnieni z pisania egzaminu gimnazjalnego z części, którą obejmował  konkurs i od razu otrzymują z egzaminu 100%!

zDolny Ślązak – czyli kto?

W tym roku szkolnym nasz zDolny Ślązak nazywa się Bartosz Szyler i jest uczniem klasy III b – integracyjnej. Z jakich przedmiotów okazał się najlepszy? Z języka polskiego i historii! Bartek został podwójnym laureatem, a to oznacza, że jest jednym z 28 na całym Dolnym Śląsku najlepszych gimnazjalnych polonistów oraz jednym z 26 najlepszych gimnazjalnych znawców historii. To nie koniec. Z dwóch pozostałych przedmiotów, czyli z chemii oraz geografii, uzyskał tytuł finalisty (w sumie z chemii było ich 30 a z geografii 20).

 

188,5 cm inteligencji i rozumu

Tytuł zDolnego Ślązaka słusznie się Bartkowi należy – mówi Jolanta Szewczyk, nauczycielka j.polskiego. Ten młody człowiek to 188,5 cm ciekawości świata, wiedzy i inteligencji. Nie tylko dużo czyta i interesująco pisze, ale... myśli. Z reguły ma własne poglądy na wiele spraw i na pewno nie popełnia grzechu „cudzosłowienia”. Na to wszystko nakłada się jego pracowitość (przed finałem prawie całe ferie omawialiśmy lektury przewidziane regulaminem XIII Konkursu Polonistycznego. Popołudniami to samo powtarzał Bartek z mamą) oraz ogromne poczucie humoru, które świetnie rozładowuje stres (także u opiekuna). Cieszę się, że czas pierwszego dnia egzaminu, gdy jego koledzy pochylą się nad arkuszami z historii oraz j.polskiego, będzie dla Bartka (jako laureata) czasem zasłużonego odpoczynku.

 

Po programie profilaktycznym Archipelag skarbów

Images: praga1.jpgCo ćwiczysz, to wyćwiczysz...

W dniach 3 i 4 kwietnia 2014 roku w Oławskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty profilaktyczne „Archipelag Skarbów” dla uczniów klas drugich  naszego gimnazjum. Zajęcia te prowadzili terapeuci z Instytutu Profilaktyk i Zintegrowanej. To właśnie oni oprowadzali nas po różnych „wyspach”. Były to: Wyspa Gwiazdy, Miłości, Dżungli, Seksu, Przewodników i Nocy. „Wyspa” jest tu metaforą, chodzi o tematykę, jaką omawialiśmy.

Jestem gwiazdą...

Najpierw „popłynęliśmy” na Wyspę Gwiazdy. Tam, zapytano nas, co byśmy woleli: małą beczkę złota teraz, czy największą, jaka jest na tej sali, ale za rok. Większość uczniów odpowiedziała, że większą za rok. I tak jest z naszym szczęściem. Może być chwilowe, ale jeśli się na nie zapracuje, może już zostać na całe życie. Po chwili przerwy „dopłynęliśmy” na Wyspę Miłości. Tam poznaliśmy cechy miłości i teraz potrafimy odróżnić chwilową miłość od tej na całe życie. Dowiedzieliśmy się, jak związki dorosłych się rozpadają. Napotykają one różne przeciwności, z którymi nie potrafią sobie poradzić.

Oswoić tygrysa

Następnie uświadomiliśmy sobie, co jest potrzebne człowiekowi, by zaistniała miłość. Potrzebne są: on i ona, a także: ciało, rozum, uczucia, więzi, duch. Potem oglądaliśmy wywiady z ludźmi, którzy uratowali życie drugiej osobie. Przeważał u nich rozum, bo musieli szybko podjąć decyzję i działać. Opowiadaliśmy również o swoich pasjach oraz o tym, jak byśmy się zachowali w różnych sytuacjach. Później oglądaliśmy wnętrze mózgu młodego mężczyzny, kiedy patrzy na kobiety. Było to dość nietypowe, ale przydatne. Po chwili przerwy „popłynęliśmy” na Wyspę Dżungli. Omawialiśmy tam cechy prawdziwego tygrysa. Okazało się, że te wszystkie cechy można przedstawić metaforycznie. Możemy oswajać prawdziwego tygrysa, jak również możemy oswajać tygrysy, które żyją w nas i choć tego czasami nie zauważamy, to one jednak są. A są nimi: zakochanie, złość i gniew, pobudzenie seksualne. Każdy musi nad nimi zapanować, gdy są jeszcze małe, bo później mogą się przerodzić w coś gorszego i możemy sobie z nimi nie poradzić. Dostaliśmy przydatne rady, jak możemy oswoić nasze tygrysy. Braliśmy też czynny udział we wszystkich grach i zabawach, jakie organizowały nam osoby prowadzące. Tak minął pierwszy dzień.

ANIELSKIE REKOLEKCJE

„ANIELSKIE REKOLEKCJE”, czyli wielkopostne ćwiczenia

w Gimnazjum nr 1 w Oławie.

Images: praga1.jpg

-Przyjechałem do Oławy, po to aby podzielić się z młodymi ludźmi doświadczeniem swojego osobistego spotkania z Bogiem. Mówiłem do nich o tym jak można poznać, pokochać i pokazywać drugiemu człowiekowi miłość, jaką Bóg darzy każdego człowieka. Czy udało mi się? Tego nie wiem. Zrobiłem co uważałem za słuszne i najlepiej jak tylko potrafiłem. Resztę niech dokończy Najwyższy. Przy okazji chciałbym podziękować ks. Krzysztofowi Tomczykowi, który zadzwonił do mnie i poprosił o poprowadzenie tych rekolekcji. Dziękuję również animatorom, którzy współprowadzili ze mną te rekolekcje – tak podsumował swój trzydniowy pobyt w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie o. Łukasz Anioł.

Dlaczego anielskie? Nie każda szkoła może poszczycić się takimi rekolekcjami – my mieliśmy to szczęście.

Anielskie rekolekcje trwały od 17-19 marca w budynku naszej szkoły – czyli Jezus w osobie rekolekcjonisty był, jak mówił o. Łukasz, „na naszym terenie”. Czas wyjaśnić nazwę „anielskie” – prowadził je o. ŁUKASZ ANIOŁ SDS (salwatorianin), odpowiedzialny Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz przewodnik grupy salwatoriańskiej pieszej pielgrzymki wrocławskiej. Przyjechał do nas z Trzebnicy z grupą animatorów, aby dzielić się z nami swoją wiarą i miłością. Tę ekipę wspomagali oławscy animatorzy ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Mamre i Oazy.

Zima z rezerwą, Dzień Wiosny z werwą

Zima z rezerwą, Dzień Wiosny z werwą

 

Images: praga1.jpg21marca Pani Wiosna zawitała bardzo słonecznie i cieplutko do naszej szkoły.

O dobrą zabawę i wesołą atmosferę zadbał Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem Jadwigi Dąbrowskiej-Juśkiewicz.

Przedstawiciele klas wylosowali tematykę strojów, w których mieli się zaprezentować. Należało wykazać się pomysłowością. Znaleźli się tacy uczniowie, którym szczególnie zależało, by wywołać oszałamiający efekt na swoich rówieśnikach. Te właśnie kreacje wykazały się niezwykłą dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Impreza zorganizowana została na sali gimnastycznej, którą w wiosenny ogród zmienili Daria Sadowińska, Róża Kula, Julia Afanasjew, Patrycja Mocydlarz, Patryk Bugajny i Adrian Pałucki.

Całość rozpoczęła Izabela Zinkiewicz, której towarzyszył Brajan Woźniak. Po krótkim wstępie odbyło się niezwykłe, wesołe, wiosenne przedstawienie. Zaprezentowano również scenki tematyczne, wypełnione magicznym powitaniem wiosny, czarami pierwszych wiosennych pieniędzy i czarem jabłka na zdrowie. W rolę artystów wcielili się Natalia Cisek, Eliza Wiśniowska, Marek Cyganek, Wojtek Zagała, Beata Zdrzałka, Iza Krawczyk i Brajan Woźniak.

Szóstoklasisto

Szóstoklasisto, specjalnie dla Ciebie


 • dwa języki obce na poziomie podstawowym i rozszerzonym: język niemiecki i język angielski
 • dodatkowe zajęcia
 • Rekreacyjno – sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, szachy, aerobik)
 • Zespół wokalny
 • Koło teatralne
 • Koło dziennikarskie
 • różnorodne zajęcia pozalekcyjne przedmiotowe przyrodnicze (chemiczne, geograficzne, biologiczne, fizyczne), matematyczne oraz informatyczne
 • atrakcyjne projekty edukacyjne
 • liczne konkursy szkolne i międzyszkolne
 • wiele imprez szkolnych, między innymi: Otrzęsiny, Bal Karnawałowy, Bal Absolwenta, Biwak nocny, Andrzejki, Mikołajki, koncerty, dyskoteki,
 • rajdy, wycieczki w tym zagraniczne, lekcje w plenerzedo pobrania 1 do pobrania 2

Atuty Gimnazjum nr 1

 • wysoki poziom nauczania, liczni laureaci i finaliści konkursów, zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego,
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ogromne zaangażowanie nauczycieli
 • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych (przedmiotowych, sportowych, artystycznych)
 • skuteczny system przygotowań do egzaminu gimnazjalnego od pierwszej klasy
 • pomoc pedagogiczno-psychologiczne, zajęcia wyrównawcze, konsultacje
 • bezpieczeństwo, monitoring wewnętrzny
 • lokalizacja budynku szkolnego w centrum miasta,
 • miła, domowa atmosfera, życzliwość i zainteresowanie problemami uczniów
 • wysokie miejsce w rankingu szkół na szczeblu powiatowym, wojewódzkim
 • posiadamy oddziały integracyjne
 • zadbany i bezpieczny budynek szkolny
 • dobrze wyposażone sale lekcyjne w tym sala z tablicą interaktywną
 • biblioteka z czytelnią i sprzętem multimedialnym,
 • sala gimnastyczna, siłownia w szkole oraz zajęcia na hali sportowej, na basenie miejskim
 • możliwość korzystania z obiadów w szkole


Dzień otwartych drzwi
Dzień otwartych drzwi
w Gimnazjum nr 1 w Oławie
2 kwietnia 2014Images: praga1.jpgProgram dnia:


Powitanie w holu szkoły

Zwiedzanie szkoły, film promocyjny

Lekcja „Z fizyką na ty”

Images: praga1.jpg

Ciekawe eksperymenty chemiczne

Projekcja autorskiego filmu „Romeo i Julia”

Pokaz umiejętności sekcji aerobikuWalentynki 2014

Walentynki 2014

Images: walentynki2014.jpgW dniu 14 lutego 2014 roku w naszym gimnazjum odbyły się Walentynki. Udział w zabawie zadeklarowało wielu uczniów i również nauczycieli. Celem naszej zabawy, było nawiązanie przyjaznych kontaktów pomiędzy uczniami i propagowanie lubianego przez młodzież święta: '' Dnia zakochanych'' oraz okazywanie sobie sympatii.

Od  rana było czuć atmosferę Walentynek. Rozwieszone na korytarzach walentynkowe dekoracje oddawały romantyczny nastrój.

W naszej szkole jak co roku działała Poczta Walentynkowa. Uczniowie mogli wrzucać kartki do skrzynki walentynkowej, niesionej dzielnie przez Filipa Zagórnego. Szkolni listonosze Magdalena Iżuk i Dominika Szpilakowska rozdawali walentynki. Rekordziści otrzymali nawet 7 walentynek.

Przygotowano również kafejkę, w której można było zakupić babeczki, soki oraz niezbędne kartki walentynkowe,- odpowiedzialna Kasia Żydło, Patrycja, Mocydlarz i Julia Afanasjew.

Przeprowadzono konkurs na najładniejsze życzenia walentynkowe - I miejsce Weronika Wrońska (Id) i na najładniejszą kartkę walentynkową – I miejsce Patrycja Barth (2a).

cd na drugiej stronie

Tekst Magdalena Iżuk i Filip Zagórny

Karnawał 2014

Images: karnawal2014.jpgSzkolny  Karnawał, to zgodnie z tradycją, wyczekiwana przez uczniów impreza integracyjna.

31 stycznia uczniowie mieli niepowtarzalną okazję odnaleźć się w niecodziennej roli. Większość uczniów tego dnia przebrało się w oryginalne kreacje własnego autorstwa. Wszyscy „przebierańcy” mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy strój. i maskę.

Jury w składzie: Magdalena Makowska, Patrycja Mocydlarz, pani Jadwiga Dąbrowska - Juśkiewicz oraz pedagog szkolny pani Halina Skibińska oceniło pomysłowość uczestników. W kategorii strój zwyciężyła Natalia Bogucka z klasy IIIB, a w kategorii maska Klaudia Tulej z klasy ID.

W godzinach od 16:00 do 19:00 odbyła się dyskoteka, którą poprowadzili Wojtek Guż i Michał Wiązowski, Muzyka rozbrzmiewała w każdym zakątku naszego gimnazjum. Przy rytmach największych hitów wszyscy bawili się doskonale.

Po zabawie karnawałowej uczniowie z uśmiechem wymalowanym na twarzach rozeszli się do swoich domów.

Nie można w tym miejscu zapomnieć o rodzicach i uczniach, którzy dołożyli największych starań przy wypieku ciast do szkolnej kawiarenki czynnej zarówno w czasie przerw lekcyjnych jak i zabawy karnawałowej (jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem). Pieczę nad całością sprawowała niezawodna opiekunka SU- J. Dąbrowska-Juskiewicz..

Tekst Magda Makowska

Foto Michał Rudnicki

BOHATEROWIE BIBLIJNI

W tym roku już po raz dziewiąty gimnazjaliści z powiatu oławskiego brali udział w organizowanym przez naszą szkołę powiatowym finale Konkursu Biblijnego „Biblos”. W zmaganiach, które miały miejsce 13 marca 2014 r.,  uczestniczyło sześć trzyosobowych drużyn. Tematem tegorocznego konkursu byli bohaterowie biblijni. Drużyny musiały wykazać się znajomością Pisma Świętego, ucząc się jego wybranych fragmentów na pamięć. Gimnazjaliści bardzo ambitnie podeszli do wszystkich zadań, trafnie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, a także przedstawiali wybrane fragmenty Biblii.

Images: biblos2014.jpgNajlepsze drużyny tegorocznej edycji konkursu pochodziły z Gimnazjum nr 2 i 3 w Oławie oraz Gimnazjum nr 2 w Jelczu - Laskowicach. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI: NATALIA GOŁDYN, WIKTORIA DZIĘGAŁA i FILIP SZEWCZYK (IV miejsce).

Dzięki ludziom dobrej woli nie tylko zwycięzcy, ale każda drużyna otrzymała nagrody książkowe. Fundatorami nagród w konkursie są: parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, parafia NMP Matki Pocieszenia, Urząd Miejski (który nie tylko współfinansuje nagrody, ale także użycza uczestnikom pięknych wnętrz Sali Rycerskiej), Bank Spółdzielczy.

Konkurs uatrakcyjniły występy uczniów z Koła teatralnego G-1. Zmagającym się z losami biblijnych bohaterów kolegom i ich opiekunom zaprezentowali oni najsłynniejszych bohaterów literackich.

Tegoroczny finał konkursu mamy już za sobą. Za rok spotkamy się znów.

Agata Wierzbicka

Fot. Natalia Domaradzka

Przetłumacz stronę

NiezbędnikLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 565,387 Unikalnych wizyt